2020-plug-in-hybrid-bmw-545e-xdrive- (1)

Hybridní technologie je tu s námi sice už několik let, ale i tak se čas od času objeví více či méně závažné problémy, které je v souvislosti s ní potřeba vyřešit. V posledních týdnech je musí řešit Ford s plug-in hybridní verzí modelu Kuga, ale není v tom sám. Obdobné potíže řeší i BMW Group, ovšem v jeho případě je těch dotčených modelů několikanásobně více.

To proto, že se koncern BMW Group na hybridní či jinak elektrifikované modely zaměřuje už hezkou řádku let. Plug-in hybridů má v nabídce o poznání více, nicméně svolávací akce se týká i modelů, které dnes už nové nekoupíte, a také vozidel MINI.

Svolávací akce do servisů je celosvětová a je vyhlášena z důvodu možného přehřátí baterie při dobíjení, čímž by mohlo dojít k požáru. Akce se týká se následujících modelů: BMW X1, X2, X3, X5, řady 3, řady 5, řady 7, řady 2 Active Tourer, ale také i8 Coupé i i8 Roadster. Za značku Mini je do servisů volán model Countryman.

Přečtěte si také:  Ford se kaje za problémy s hybridní Kugou. I v Česku nabízí finanční kompenzaci

Tiskový mluvčí českého zastoupení značky BMW David Haidenger nám k tomu řekl: „V případě České republiky hovoříme o 60 vozech, z nichž převážná část ještě nebyla dodána zákazníkům a jsou buď ještě u dealerů, nebo na cestě k nim. Pokud již došlo k předání vozu, byli zákazníci neprodleně písemně kontaktováni.“

BMW těm, kteří už vůz doma mají, doporučuje nenabíjet auto z dobíjecí stanice ani ze zásuvky. Doporučuje také nejezdit v režimu Sport, tedy nedávat volič převodovky do sportovního režimu, nebo používat řazení pomocí páček pod volantem. Dále je důrazně doporučováno používat k jízdě výhradně spalovací motor, aby se udrželo nízké nabití baterie.