Ford Kuga Plug-in Hybrid

Ford se kaje za problémy s hybridní Kugou. I v Česku nabízí finanční kompenzaci

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ford - 19. 10. 2020


Koncem srpna se do světa dostala informace o tom, že Ford zaznamenal komplikace s modelem Kuga, respektive s plug-in hybridní verzí Kuga PHEV. Automobilka musela vyhlásit celosvětovou svolávací akci tohoto modelu, aby vyřešila velký problém s možným požárem při nabíjení. Automobilka zároveň zastavila dodávky tohoto modelu k dealerům a zákazníkům. Jak vidno, nejde o žádnou drobnost a spíše než řešení problému, tak prevenci. Ford už totiž připustil, že náprava potíží hybridu může zabrat delší čas, než bylo původně předpokládáno.

To, že je to pro Ford celkem problém, potvrzuje i video, která na YouTube nahrál šéf marketingu a prodeje německého zastoupení značky Hans Jörg Klein. V něm se všem zákazníkům za způsobené potíže omlouvá a zároveň vysvětluje, že ti, kteří Kugu PHEV vlastní, by se měli pro jistotu vzdát externího dobíjení. Zároveň dodal, že rozhodně nepřijdou zkrátka.

V Německu bylo rozhodnuto, že dotčení zákazníci dostanou kromě osobní omluvy automobilky také poukázku na služby značkových dealerů a servisů v hodnotě 350 eur, tedy 9500 Kč. Kromě toho také dostanou tankovací kartu v hodnotě 500 eur, tedy asi 13 500 Kč, která jim má kompenzovat to, že v následujících dnech nemohou jezdit na elektřinu, ale musejí využívat jen spalovací motor.

Ford a BMW řeší vážné problémy s plug-in hybridy. Při dobíjení mohou začít hořet

Kompenzace i v Česku

Ačkoliv video a i ta omluva pochází z Německa, v konečném důsledku se týká i zákazníků v Česku. Ford Kuga PHEV si pořídilo 30 majitelů, přičemž každý z nich dostal z českého zastoupení osobní dopis s omluvou.

Martin Linhart, ředitel vnější komunikace českého zastoupení značky Ford nám k tomu řekl: „Problémy s Kugou PHEV, to je opravdu záležitost, která nás velice mrzí, za niž se omlouváme – a kterou se zákazníkům také snažíme kompenzovat. Jako omluvu nabízíme všem zákazníkům  program Ford Service Plan zdarma na tři roky. Všichni postižení navíc dostávají i tankovací kartu v hodnotě 13 000 Kč, aby si tak mohli kompenzovat zvýšenou spotřebu vozu provozovaného mimo hybridní režim.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru