Do aukce míří auta z Jamese Bonda. Aukční dům k nim přidá i hodinky slavného agenta nebo pobyt ve vile autora knih

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční dům Christie’s - 2. 8. 2022


Pokud byste hledali celosvětově asi nejslavnějšího agenta, který má velkou zálibu v ženách, hodinkách, dobrém pití a skvělých autech, pak vám z té rovnice vždy vyjde jen a pouze James Bond. Jakkoliv jde o fiktivní postavu, nutno uznat, že má prostě styl. A to už 60. let minulého století. Vždyť právě letos slaví James Bond toto filmové výročí, když uběhlo neuvěřitelných 60 let od natočení prvního filmu Dr. No.

To je ideální příležitost k velmi zajímavé aukci, respektive dvěma. První proběhne v rámci aukčního domu Christie’s 28. září a bude určena jen pro pozvané, přičemž ji bude doprovázet večerní akce ve stylu Jamese Bonda. Druhá – tentokrát online aukce – bude otevřena od 15. září do 5. října, kdy se slaví den Jamese Bonda. A v nabídce budou jak slavné hodinky Omega, tak třeba pobyt ve vile Iana Fleminga. Výtěžek aukcí půjde na dobrou věc, konkrétně na nadaci Prince z Walesu, uprchlíky, několik hospiců a na projekty OSN.

Součástí aukcí bude ale řada velmi zajímavých aut. Zájemci mohou vybírat mezi filmovými Jaguary, Land Rovery Defendery, Aston Martiny a chybět nebude ani Range Rover Sport. Na chvilku se zastavíme u Land Roveru Defender 110. Jde o jeden z deseti filmových aut, které byly použity při natáčení No Time To Die. Nejde o žádné z aut, které by na place dostalo nějak výrazně zabrat, ostatně, od začátku se počítalo s tím, že bude určeno pro sběratele. Proto si zahrálo v pár honičkách, ale jinak šlo spíše o propagační vůz.

Záběry ze zákulisí ukazují, jak 575koňový Range Rover Sport SVR létal v nové bondovce vzduchem

Zájemce ale určitě zaujme také Jaguar XF, který si ve filmu osedlali padouši pronásledující slavného agenta a Bond Girl Madelaine Swann. Mimochodem, odhady mluví o tom, že tento vůz v aukci vydělá zhruba 70 000 liber, tedy více než dva miliony korun.

Nejdražší položkou na seznamu by měla být replika Aston Martinu DB5, konkrétně jedna z osmi ručně vyrobených. Vůz byl určen pro kaskadérské kousky a jde o dosud jediný kaskadérský model DB5, který kdy automobilka uvolnila do prodeje. Tento konkrétní kus má na boku imitaci filmových škrábanců, aby bylo jasné, že se účastnil úvodní honičky. Pod nimi je samozřejmě v pořádku. Odhady mluví o tom, že by se jeho cena měla vyšplhat i na dva miliony liber, tedy na asi 58 milionů korun. A právě tyto finance budou určena na fond Prince z Walesu.

A mimochodem, na své si přijdou i dámy. V aukci se má objevit několik šatů, které nosily Bond Girls, ale i velmi zajímavé šperky.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru