Současná kovidová doba se hodně podepsala na spoustě věcí, třeba i na natáčení nových filmů. Některá natáčení jsou zastavena zcela, jiná mají zpoždění a další byla dokonce úplně zrušena. A dotklo se to i nejnovější bondovky No Time To Die, která měla mít letos premiéru. Ta je ovšem zatím odsunuta na neurčito.

S filmy je už desítky let spojena britská automobilka Aston Martin, která před několika měsíci oznámila, že dá vzniknout speciální sérii modelu DB5 a pojmenuje ji Goldfinger Continuation Cars. Aut vznikne jen 25, přičemž každé jedno nejen, že bude pekelně drahé, ale navíc dostane do vínku všechny filmové vychytávky, jaké měl i vůz Jamese Bonda ve filmu Goldfinger.

Chcete být jako James Bond? Aston Martin vám nabídne filmové DB5 se všemi vychytávkami

Před několika málo dny automobilka dokončila prvních pět aut a všechny je ukázala v krátkém, ale velmi působivém videu. V něm představí i všechny ty skvělé zbraně, byť jde samozřejmě o imitace, ale také zadní trysky na olej, po kterém může protivník uklouznout, neprůstřelný štít nebo registrační značky s otočným mechanizmem. Je to jako hračka pro velký kluky, kterou prostě nutně budete potřebovat. Má to ale malý háček, kterým je právě ta cena.

Replika krásného auta, ručně vyráběná, která vznikne jen v omezené sérii, vyjde na asi 2,7 milionu liber, tedy přibližně 78 milionů korun. A to je prostě hodně, ačkoliv jsme si jisti, že cena auta jen poroste. I proto, že za vznikem není jen automobilka, ale také expert na speciální efekty filmů s Jamesem Bondem Chris Corbould.

Přečtěte si také:  Dacia má nového designéra. Dřív navrhoval modely Aston Martin

A zmínit musíme ještě jeden malý háček. Pokud jste se právě rozhodli, že rozbijete prasátko a uděláte si opravdu hezké Vánoce, pak to s těmito vyrobenými kusy neklapne. Všechny už mají své majitele. A pokud případně nebudete dost rychlí, neklapne to ani s těmi zbývajícími dvaceti. Podle neoficiálních informací jich totiž k prodeji mnoho nezbývá.