Zhruba v polovině prosince jsme vás informovali o tom, že autosalon Dajbych chystá vpravdě velmi zajímavou aukci. Do dražby dal Land Rover Defender Bond Edition, tedy model inspirovaný filmy s Jamesem Bondem. Aukce proběhla v pondělí 20. prosince a na dobrou věc přinesla několik set tisíc.

Vítězná nabídka byla 4 625 000 Kč a vyvolávací cena 3 688 928 Kč tak byla překonána bezmála o milión korun. Část výtěžku, 234 018 Kč, věnoval Autosalon Dajbych Vojenskému fondu solidarity. Petr Dajbych, zakladatel a majitel autosalonu, aukci hodnotí jako velký úspěch: „Aukce byla napínavá do poslední chvíle. Organizovat takovou událost v současné nejisté době byla sázka do loterie. Ukázalo se naštěstí, že lidé mají i dnes zájem o unikátní auta se sběratelskou a také investiční hodnotou. Výsledek splnil, ba i překonal moje očekávání a díky tomu se podařilo vygenerovat i vysoký dar pro Vojenský fond solidarity paní generálky Šmerdové.“

Přečtěte si také:  Jediné modré Ferrari F40 bylo v aukci prodáno za rekordní sumu. Majitel zůstává v utajení

Brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně Vojenského fondu solidarity, se aukce osobně zúčastnila a krátce po jejím skončení převzala z rukou Petra Dajbycha symbolický šek na částku 234 018 Kč, která se rovná čtvrtině hodnoty, o níž vítězná nabídka převýšila vyvolávací cenu. „Z aukce a jejího výsledku jsem nadšená. Děkuji majitelům, panu Dajbychovi a paní Dajbychové, za tento vynikající nápad. Částka, kterou fond získal, může významně pomoci vojákům a jejich blízkým, kteří se dostali do složitých životních situací. Právě pro ně je Vojenský fond solidarity určen,“ uvedla generálka Šmerdová.

Limitovaná edice

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8 vyrobená v počtu pouhých 300 kusů. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu. Jedinečné prvky výbavy představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi. I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover.

Přečtěte si také:  Test Land Rover Defender 110 D240 (2020)

Vojenský fond solidarity vznikl jako společný projekt Ministerstva obrany České republiky a Charity Česká republika 9. března 2015. Impulsem pro zahájení této spolupráce bylo úmrtí pěti českých vojáků v Afghánistánu v důsledku útoku sebevražedného atentátníka v červenci 2014. Jeho posláním je poskytovat okamžitou pomoc pro vojáky a jejich blízké, kteří se bez vlastního zavinění ocitli v těžké životní situaci.

Přidat komentář