Land_Rover_Defender_Bond_Edition
Land Rover Defender V8 Bond Edition, který se bude dražit | Foto: Autosalon Dajbych

V pondělí 20. prosince od 17 hodin se bude v Autosalonu Dajbych v pražském Motole dražit jedinečný Land Rover Defender V8 Bond Edition. Limitovaná série legendárního off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu Jejího veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů. Z toho je v Česku nyní k dispozici pouze jediný. Pro jedinečnost vozidla zvolil prodejce, Autosalon Dajbych, k jeho prodeji formu aukce, z jejíhož výtěžku bude část určena pro Vojenský fond solidarity.

Vyvolávací cena bondovského Defenderu je 3 688 928 Kč. Zájemce o účast v aukci musí složit jistinu ve výši 77 tisíc Kč. „Očekáváme, že se cena v průběhu aukce vyšplhá podstatně výš. Jeden exemplář, který byl k dispozici v sousední zemi, se vydražil v přepočtu za více než 4,5 miliónu Kč,“ uvádí Tomáš Petrů, marketingový manažer Autosalonu Dajbych.

Přečtěte si také:  V hlavní roli BMW. Auta mnichovského výrobce si zahrála ve spoustě filmů

Aukce bude mít i dobročinný podtext: Významná část výtěžku bude směřovat do Vojenského fondu solidarity vedeného brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou. „Značka Land Rover Defender je od svého vzniku spojena i s vojáky. Naše firma se významně podílí na projektech speciálních vozidel pro elitní složky české armády. Proto jsme se rozhodli v rámci aukce Vojenský fond solidarity podpořit,“ vysvětluje Tomáš Petrů.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu. „Pro některé zájemce může hrát roli i jeho investiční hodnota daná unikátními bondovskými prvky výbavy,“ upozorňuje Tomáš Petrů.

Ty představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi. I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

Přečtěte si také:  Chcete si koupit stejně upravený Land Rover Defender jako mají čeští vojáci? Není problém

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover.

Přidat komentář