2021-Land_Rover_Defender_V8_Bond_Edition

Land Rover Defender V8 Bond Edition je 300kusová limitovaná edice inspirovaná filmem „No Time To Die“

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Land Rover -  7. 9. 2021


Oddělení Land Rover SV Bespoke vytvořilo nový Land Rover Defender V8 Bond Edition u příležitosti oslav 25. filmu o Jamesi Bondovi s názvem No Time To Die, před jeho světovou premiérou koncem tohoto měsíce.

Zájemci jej mohou objednávat ve verzi Defender 110 nebo 90 a je inspirován výbavou modelů Defender, které se objevily právě ve filmu No Time To Die. Nenápadný Defender V8 Bond Edition dostal rozšířený Black Pack s 22palcovými koly z lehkých slitin v barvě Luna Gloss Black, charakteristické přední brzdové třmeny v barvě Xenon Blue a označení Defender 007 na zádi.

Přečtěte si také:  Do Prahy se chystá výstava o agentovi 007: Bond in Motion. Vstupenka nebude stát ani stovku

Na míru šité prvky jako osvětlené lišty prahů s nápisem Defender 007 a speciálně vyvinutá animace na dotykovém displeji, která se objeví při spouštění multimediálního systému doplňují praktický interiér. V noci si zákazníci všimnou také jedinečné grafiky 007, která se objeví v kuželu světla v prostoru přede dveřmi vozu.

Interiér modelu Defender V8 Bond Edition, který je k dispozici pouze pro 300 zájemců po celém světě, má navíc také logo SV Bespoke a exkluzivní gravírování s označením ‚One of 300‘. Každý vůz projde oddělením SV Bespoke ve Velké Británii.

Přečtěte si také:  Jaguar Land Rover rozšiřuje záruku na 5 let. Dostanou ji nové modely Defender, Discovery a Range Rover

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s Jamesem Bondem,“ řekl Finbar McFall, Land Rover Brand Director.

Ve filmu No time to die, který se dostane do kin po celém světě 30. září 2021, jsou v centru dění především modely Defender a Range Rover Sport SVR. Navíc se v některých scénách objeví take Range Rover Classic a Land Rover Series III.

https://www.youtube.com/watch?v=DstNptnfN7g

Bond Edition vychází z nedávno představeného Defenderu V8, který je poháněn pětilitrovým, kompresorem přeplňovaným zážehovým motorem s výkonem 525 koní, točivým momentem 625 Nm a kombinovaným s osmistupňovou samočinnou převodovkou. Defender V8 90 zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 240 km/h.

Přečtěte si také:  Koupil nové BMW 3.0 CSL a před pár dny jej prodal o skoro 7 milionů dráž

Jedinečné naladění podvozku a převodovky, včetně na míru upravených pružin a tlumičů a nového elektronicky řízeného aktivního zadního diferenciálu propůjčuje Defenderu V8 agilnější a řidiče do děje vtahující jízdní vlastnosti s lepší kontrolou pohybů karoserie – to vše za doprovodu charakteristického zvukového projevu kompresorem přeplňovaného osmiválcového motoru.

Film No Time To Die natočil režisér Cary Joji Fukunaga s Danielem Craigem, který se jako James Bond 007 Iana Fleminga vrací ve svém pátém snímku.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *