Bowmore-Aston-Martin-DB5-4

Kdyby James Bond pil whisky, byla by to tato. Vznikla ve spolupráci s Aston Martinem a stojí majlant

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aston Martin -  8. 8. 2020


Jestli se k sobě něco absolutně hodí, pak je to James Bond a alkohol. A protože James Bond je jako synonymum pro Aston Martin, není se co divit, že se automobilka spojila s lihovarem a dala vzniknout vpravdě speciální edici whisky. Jen cena je opravdu vysoká.

Tím lihovarem je britský Bowmore, specializující se na Single Malt Scotch Whisky. Jejich nejznámějším produktem je Black Bowmore 1964, tedy whisky, která byla poprvé destilována 5. listopadu 1964 a od té doby se to opakovalo jen šestkrát. Jde tedy o jednu z nevyhledávanějších a nejvzácnějších sladových whisky na světě. Do roku 1993 bylo naplněno jen 6000 lahví a od té doby žádná další.

Lihovar se ve spolupráci s Aston Martinem rozhodl připravit pouze 25 velmi speciálních lahví této whisky, které jsou určeny pro opravu bohaté zákazníky. Faktem ale je, že cena produktu jen poroste. Aston Martin pro tuto speciální edici nechal v klasickém britském sklenářství Glasstorm vyrobit láhve ve tvaru pístu z motoru modelu Aston Martin DB5. Oni jim dodali píst, skláři pak vyrobili lahve.

Výsledkem je skotská Black Bowmore DB5 1964 v ručně poskládané krabici, která je potažená nejjemnější teletinou, přičemž uvnitř je kromě lahve také kniha obsahující historii lihovaru i značky Aston Martin a také jedinečný příběh té speciální whisky. Pokud po této investici zatoužíte a nestihnete ji za 50 000 liber, tedy v přepočtu asi 1,45 milionu koupit, nezoufejte. Aston Martin i Bowmore už prohlásili, že ve spolupráci budou pokračovat.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *