James Bond bude jezdit super Aston Martinem, který se ještě neprodává

Autor: Anina Russová -   31. 1. 2020


Už letos během jara vstoupí do kin další příběh Jamese Bonda, nesmrtelného agenta 007 s povolením zabíjet. Ještě ten film nikdo neviděl a už budí velké emoce. Jednu z těch největších emocí vyvolalo oznámení, že agent 007 nově bude žena. Následně se sice ukázalo, že toto číslo dostane na chvíli jiná agentka, protože Bond bude v důchodu, ale hodně lidí to stále nemůže zpracovat.

Pro řadu lidí je tak jedinou jistotou, alespoň co se Jamese Bonda týče, fakt, že tajný agent jezdí vozy značky Aston Martin. A v novém filmovém pokračování tomu nebude jinak. Už víte, že se dočkáme klasického DB5, ale také dalších tří Aston Martinů.

LEGO představilo stavebnici Astonu Martin DB5 z bondovky Goldfinger. Je dokonale propracovaná

A druhým, hodně zajímavým kusem bude Aston Martin Valhalla, tedy speciální super vůz, který se ještě nedostal k zákazníkům a kterého bude vyrobeno jen 500 kusů. Tohle auto je pro Bonda jako dělané. Je totiž vpravdě jedinečné, stejně, jako agent sám. Zadní přítlačné křídlo bylo vyvíjeno s pomocí NASA tak, aby dělalo svou práci, ale zároveň neničilo dokonalou aerodynamiku auta. Dokonce nevytváří ani ten minimální odpor. Zajímavé jsou i světlomety auta, protože byly vyrobeny pomocí 3D tisku, což mimo jiného znamená, že jsou o 50 % lehčí než standardní světlomety, jaké ve svých modelech používá Aston Martin.

Hodně nás baví i interiér, který nám nejvíce připomíná výbuch mysli šíleného vědce. Zajímavostí je, že Valhalla nemá žádný informační systém, to by byla hmotnost navíc. A úplně zbytečná, když každý dnes má chytrý mobil, který v tomto případě informační systém pomocí aplikace supluje.

A ještě jeden neuvěřitelný detail. Volant auta má monitor srdečního tepu řidiče, takže, kdyby plynový pedál přišlápl až moc a jeho srdci to nedělalo dobře, bude o tom včas vědět. Vsadíme se, že tuhle vychytávku využije i James Bond v novém filmu názvem ‚No Time To Die‘.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *