Už letos během jara vstoupí do kin další příběh Jamese Bonda, nesmrtelného agenta 007 s povolením zabíjet. Ještě ten film nikdo neviděl a už budí velké emoce. Jednu z těch největších emocí vyvolalo oznámení, že agent 007 nově bude žena. Následně se sice ukázalo, že toto číslo dostane na chvíli jiná agentka, protože Bond bude v důchodu, ale hodně lidí to stále nemůže zpracovat.

Pro řadu lidí je tak jedinou jistotou, alespoň co se Jamese Bonda týče, fakt, že tajný agent jezdí vozy značky Aston Martin. A v novém filmovém pokračování tomu nebude jinak. Už víte, že se dočkáme klasického DB5, ale také dalších tří Aston Martinů.

Chcete být jako James Bond? Aston Martin vám nabídne filmové DB5 se všemi vychytávkami

A druhým, hodně zajímavým kusem bude Aston Martin Valhalla, tedy speciální super vůz, který se ještě nedostal k zákazníkům a kterého bude vyrobeno jen 500 kusů. Tohle auto je pro Bonda jako dělané. Je totiž vpravdě jedinečné, stejně, jako agent sám. Zadní přítlačné křídlo bylo vyvíjeno s pomocí NASA tak, aby dělalo svou práci, ale zároveň neničilo dokonalou aerodynamiku auta. Dokonce nevytváří ani ten minimální odpor. Zajímavé jsou i světlomety auta, protože byly vyrobeny pomocí 3D tisku, což mimo jiného znamená, že jsou o 50 % lehčí než standardní světlomety, jaké ve svých modelech používá Aston Martin.

Hodně nás baví i interiér, který nám nejvíce připomíná výbuch mysli šíleného vědce. Zajímavostí je, že Valhalla nemá žádný informační systém, to by byla hmotnost navíc. A úplně zbytečná, když každý dnes má chytrý mobil, který v tomto případě informační systém pomocí aplikace supluje.

A ještě jeden neuvěřitelný detail. Volant auta má monitor srdečního tepu řidiče, takže, kdyby plynový pedál přišlápl až moc a jeho srdci to nedělalo dobře, bude o tom včas vědět. Vsadíme se, že tuhle vychytávku využije i James Bond v novém filmu názvem ‚No Time To Die‘.