test-2020-rolls-royce-phantom- (5)

Do aukce jdou tři modely Rolls-Royce, které vlastnil Karl Lagerfeld. Jedním z nich je i kabriolet Phantom Drophead

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Sotheby's - Foto: Matěj Skalický - 23. 11. 2021


Karl Lagerfeld patřil mezi nejznámější a nejuznávanější módní návrháře světa. Z tohoto světa bohužel v roce 2019 odešel, ale zbyl po něm obrovský majetek. Ten se teď bude dražit v aukčním domě Sotheby’s. Třemi položkami budou i jeho tři vozy Rolls-Royce.

Módní návrhář Karl Lagerfeld zemřel v roce 2019 v Paříži ve věku 85 let na rakovinu slinivky. Jako osoba byl ale opravdu zajímavý, protože podle magazínu idnes.cz obdivoval pornoherce, neměl rád děti, ale naopak miloval svou kočku Choupette, s níž a s Opelem Corsa v roce 2014 nafotil kalendář. A právě své kočce odkázal i část svého majetku, který se odhadoval asi na 4,5 miliardy korun.

Fendi store opening - Karl Lagerfeld (14091153382).jpg
Foto: Wikimedia Commons – Christopher William Adach from Mexico – Fendi store opening – Karl Lagerfeld, CC BY-SA 2.0, Odkaz

Do aukce půjde přes 1000 předmětů, které Karlu Lagerfeldovi patřily. Jde například o pět nemovitostí ve Francii, luxusní nábytek, auta, ale i velká spousta dalších předmětů. V rámci aut to bude hned trojice modelů Rolls-Royce: luxusní Rolls-Royce Phantom z roku 2018, Rolls-Royce Cullinan z roku 2019 a kabriolet Rolls-Royce Phantom Drophead, o němž ředitel prodeje aukční síně Pierre Mothes prohlásil, že to prý byl návrhářův nejoblíbenější automobil.

Auto má najeto pouhých 10 649 kilometrů a je ve stavu nového auta. Aukční síň Sotheby’s očekává, že by se tento luxusní kabriolet mohl prodat za cenu mezi 9 a 10 miliony korun. V kartě auta, kterou najdete zde, se ovšem píše, že u vozu je potřeba provést servisní prohlídku. K autu jsou francouzské doklady s návrhářovým jménem.

Dalším modelem je nová generace Phantomu. Jeho kartu si můžete prohlédnout zde. Jde o automobil, vyrobený v roce 2018 a najeto má ještě méně. Na počítadle kilometrů svítí jen něco málo přes dva tisíce dvě stě kilometrů. Kupec k autu opět dostane francouzské doklady s Lagerfeldovým jménem a musí počítat s tím, že auto potřebuje servis. Odhadovaná prodejní cena je přibližně 7,6 až 8,9 milionu korun.

Test Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase (2020)

A nakonec je to ještě historicky první zvýšený model značky Rolls-Royce Cullinan, jehož karta je k nahlédnutí zde. S tímto autem se jezdilo asi nejvíce, protože na počítadle svítí necelých sedm a půl tisíce kilometrů. A i na tomto autě je potřeba provést servisní prohlídku. Odhadovaná prodejní cena je v tomto případě stejná jako u předchozího modelu Phantom.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru