Z následujících záběrů trochu mrazí a citlivé osoby asi musíme varovat, že je mohou rozrušit. Abychom ale byli upřímní, podobné filmy bychom povinně pouštěli všem žadatelům o řidičský průkaz, aby viděli, jak to také může dopadnout, když se nebudou plně věnovat řízení anebo budou mít například mikrospánek.

Už jen popis samotné nehody je děsivý. Čelní náraz do kamionu je něco, co nikdo z nás nechce zažít. Pokud by k tomu přesto náhodou došlo, pak alespoň ve Volvu. Je to právě vůz této severské automobilky, který posádku auta ochránil.

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, bylo to právě Volvo XC70, které po čelním nárazu ukázalo, jak skvěle u něj fungují deformační zóny. Toto auto, kdyby bývali zkoušeli američtí technici v rámci crash testů SUV, jistě by byli velmi překvapení.

Je to neuvěřitelné, ale autu se po nárazu „jen“ slisovala přední část. Z videa je ale vidět, že ačkoliv šlo o velkou ránu, prostor pro cestující zůstal bez větších poškození. Podobně je na tom samozřejmě i kabina kamionu, tomu se ale z nějakého důvodu během nehody otevřely dveře. Naštěstí i jeho řidič zůstal bez výraznějších zranění.