Volkswagen Golf R | Delta4x4

Delta4x4 představuje off-roadový Volkswagen Golf R. Má o 8 cm vyšší podvozek

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Delta4x4 - 19. 6. 2023


Volkswagen Golf je aktuálně v nabídce jako běžný model, jako několik rychlých verzí a jako outdoorově střižený Golf Alltrack. Ve druhé generaci byl ovšem v nabídce i poměrně brutální Golf Country, na který teď chce navázat Delta4x4. Představila svůj koncept off-roadového Volkswagenu Golf R.

Už když se na koncept podíváte, bude vám jasné, že se přibližuje právě rozhodně více Golfu Country než Golfu Alltrack. Auto totiž dostane o 80 mm zvýšený podvozek a nová 18″ kola obutá do terénních pneumatik. Nejvýkonnější Golf R má standardně pohon všech čtyř kol, takže by mělo jít o funkční úpravy, díky kterým by se měla zvýšit průchodnost terénem.

Volkswagen Golf Country 1X7A0284.jpg
Volkswagen Golf Country | Foto: Wikimedia Commons, Alexander MiglOwn work, CC BY-SA 4.0, odkaz

Karoserie dostala jen pár drobných vylepšení. Na střeše je masivní střešní nosič s kanystry na dodatečné zásoby paliva nebo náhradním kolem. Nosič je velký, takže bude záležet jen na tom, co byste na něm chtěli odvézt. Abyste mohli jet bezpečně i po setmění, dostalo auto pětici přídavných světlometů na kapotu, které cestu před vámi jistojistě perfektně prosvětlí.

Ačkoliv jde zatím jen o koncept, jeho blízkost fyzickému modelu není zase tak vzdálená. Delta4x4 totiž slibuje, že pokud by našla 25 zájemců, kteří by o takové auto měli zájem, vyrobí ho. Nebude to ale jednoduché, protože cena za takovou úpravu nemá být lidová. Delta4x4 naznačila, že by mělo jít přibližně o 35 tisíc eur. K tomu je ale potřeba připočítat cenu Volkswagenu Golf R, který startuje na částce jen o něco málo nižší.

Jestliže se 25 zájemců najde, měl by být kit vyvinut do šesti až devíti měsíců, zároveň by v této době už mělo být hotové fyzicky dostupné auto.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru