Jsou auta, kterým výrazné a možná až lehce extrémní úpravy celkem sluší. Nevím ale, jestli mezi taková auta patří první novodobé SUV značky Lamborghini, model Urus. Jde o to, že Urus je hodně výrazným autem. Lamborghini se v jeho případě nebálo velmi ostrých rysů, které prostě nelze přehlédnout. Urus navíc není žádný drobeček! Když se to všechno sečte dohromady, mohou další výrazné úpravy tomuto autu snadno ublížit.

Jestli tomu tak je i v tomto případě, necháme na vašem posouzení. Jde o práci americké tuningové firmy 1016 Industries. Ta vsadila na laminát a na dva druhy karbonu, když z nich připravila celý nový bodykit. V závislosti na preferencích zákazníka nabízí až o 100 mm širší zadní blatníky a až o 87 mm širší ty přední.

Tohle upravené Lamborghini Urus překoná rychlost magických 200 mil za hodinu

K tomu přidává také spoiler pod nárazník vyrobený z karbonu, nástavce prahů ze stejného materiálu, nechybí ani větší křídlo umístěné na víku zavazadlového prostoru a menší „kachní ocas“ pod zadním oknem.

Hodně se toho změnilo i pod kapotou. Tam sice zůstal osmiválec s objemem 4 litrů, ovšem jeho výkon je nyní poněkud zajímavější. Úpravce nabízí změnu výkonu hned v několika fázích. Stage 1 zvyšuje výkon na 780 koní a Stage 2 na 840 koní. Úpravce tvrdí, že i po tak velkém zásahu do výkonu majitelé neztratí tovární záruku od Lamborghini.

K tomu všemu úpravce dále vymyslel aplikaci pro chytré mobilní telefony, pomocí které si mohou majitelé takto upravených aut sledovat čas své jízdy, třeba na závodním okruhu, ale také sledovat nastavení auta a dokonce prý také na dálku startovat. Cenu za to všechno úpravce neprozradil, ale naznačil, že jde práci pro elitní nadšence, čemuž bude cena odpovídat.