V Americe, ale možná i ve zbytku světa, existuje jen málo automobilek, které by měly tak dobře propracovaný marketing a PR, jako Tesla. Její šéf, Elon Musk, je vše, jen ne upjatý manažer v obleku, kterých jsou jiné automobilky plné. Pravidla mu moc neříkají, ‚spolehlivost‘ také tak úplně nemá ve svém slovníku, přesto udělal z Tesly automobilku, která má spousty milovníků a fanoušků, a také dostal elektromobilitu mezi řidiče, kteří by ji jinak hned tak věřit nezačali.

I přesto ale na světě existuje řada lidí, kteří buď neví, že Tesly jsou elektrická auta nebo jsou tak zmatení, zaneprázdnění či zaměstnaní, že na to čas od času zapomenou. Do té první skupiny se řadí i mladý řidič Tesly z Ameriky, kterému zřejmě docházela energie a jeho nenapadlo nic lepšího, než zajet k čerpací stanici a pokusit se doplnit palivo. Jen tím palivem opravdu nebyla elektřina.

Video natočili náhodní svědci celé jeho čerpací anabáze, kteří se jeho počínáním královsky bavili. Budu se opakovat, ale i tentokrát sice chápu, že je to hodně humorná scénka, ale možná řidiči Tesly měli rovnou říct, že je trouba a na čerpací stanici si opravdu nepomůže. Místo toho natočili neprostý zmatek řidiče, jeho přemýšlení, proč tankovací pistole nejde do „nádrže“, jeho pátrání po motoru pod kapotou a následné použití mobilního telefonu a vyhledávače.

Víte, na které straně máte hrdlo nádrže. Poradíme, jak to zjistíte ještě před tankováním

Jakkoliv jsem osobně spíš pro to, takovým lidem prostě pomoci, reakce mladého řidiče na zjištění, že se snaží natankovat elektromobil, je fenomenální. Něco jako prozření s trochou sprostých slov.