audi-a8-dalnice-d11-pravy

Do flotily Dopravní policie Královéhradeckého kraje na dálnici D11 dnes přibylo nové auto. Tamější policisté budou moci využívat služeb Audi A8 po policejním prezidentovi. Zaměřit by se mělo na odhalování kradených aut, která tudy putují ze západní Evropy do Polska.

Policie toto audi vybavila systémem automatického čtení registračních značek, který je v reálném čase porovnává s databází kradených vozidel. Pokud systém najde shodu, okamžitě o tom spraví posádku. Umí ale také odhalit propadlou technickou kontrolu.

Test Audi A8 50 TDI quattro

Audi s pohonem všech čtyř kol má ve výbavě ale i další věci. Policisté při své službě mohou využívat zastavovací pásy s hřeby, GPS lokátor, defibrilátor či zdravotnickou sadu.

Toto Audi A8 pořídilo Ministerstvo vnitra v roce 2010. O pohon se stará vidlicový osmiválec s objemem 4,2 litru. Jeho výkon je 400 koní přenáší automatická převodovka na všechna čtyři kola a jede maximální rychlostí až 250 km/h. Podle ČTK nebude vůz sloužit pouze na dálnici, ale bude monitorovat všechny silnice v Královéhradeckém kraji.

Automobil je zařazen do dálničního oddělení Pravy, kde doplní stávající Škody Superb a Octavia a Volkswagen Transporter.

Zdroj foto: facebook Týdeník Policie a Magazín ProDriver CZ