Kdo by býval kdy čekal, že se levná Dacia Duster stane mezi zákazníky tak oblíbenou? Vždyť jde o obyčejné SUV, které ničím nijak výrazně nevyniká. Jenomže Dacii se s ním povedla trefa do černého, když Duster naladila tak, že funguje v terénu, na silnici se také neztratí, docela dost toho odveze a navíc nestojí majlant. A to jsou hodnoty, které zákazníky zajímají nejvíc. Nakonec o prodejích, jaké má Duster, by si jiná SUV mohla nechat zdát.

A Dacia si toho je vědoma, proto čas od času ohlásí nějakou specialitu, která je (nejen) na levném Dusteru založená a ví, že zákazníci budou natěšení. Před nedávnem to byla informace o tom, že Duster vznikne jako pick-up.

Test Dacia Duster TCe 96 kW/130 k S&S GPF Techroad (2019)

Tentokrát si ale ukážeme projekt přímo z automobilky, který byl představen před pár dny v rámci Dacia Pikniku ve francouzském Chaalis Abbey poblíž Paříže. Proč právě tam? Protože Dacii vlastní francouzský Renault a protože novinka, kterou vám ukážeme, je bohužel určena výhradně pro francouszký trh. Jde o Duster Black Collector, který vznikne v počtu pouhých 500 kusů a jako vůbec první model značky jej bude možné objednávat výhradně přes internet. Na této adrese a až od září.

Limitovaná edice, jak už její název napovídá, je temně černá, nicméně tuto barvu doplňují žluté detaily. Jinak jde o standardní Duster, který ve všech 500 kusech bude pohánět jen benzinový motor 1.3 TCe jen s pohonem přední nápravy. Kromě barevného provedení upozorňují na fakt, že jde o speciální verzi Dusteru, také prahové lišty s pořadovým číslem vozu, ale také přítomnost nejvyšší možné výbavy. Jiná specifikace pro tento limitovaný model nebude možná.