2021-Dacia_Bigster_Concept- (1)

Dacia představí v roce 2024 několik novinek. Přijde například nový Duster či elektrický crossover

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Dacia - 27. 10. 2023


Dacia je na trhu oblíbená zejména díky velmi příznivým cenám svých vozů. Podaří se jí udržet ceny na uzdě při vší té modernizaci? Vzhledem k aktuálním trendům by totiž měla elektrifikovat své portfolio a do svých vozidel zařadit více asistenčních systémů.

Elektromobil Dacia Spring se na českém trhu prodává od 538 000 Kč, což je velmi lákavá cena za elektromobil. Vychází ovšem z Renaultu Kvid, který je určený pro indický trh, a odborníci tvrdí, že na kvalitě je to znát. Spring se doporučuje spíš jako firemní auto pro donáškovou službu, nikoliv pro rodinu nebo jednotlivce.

Dacia má aktuálně silnou konkurenci v koncernu Stellantis, který před pár dny odhalil nový elektrický Citroën ë-C3. Ten by měl na český trh přijít s cenovkou 493 000 Kč. Je to varianta s menší baterií s dojezdem 200 km, cena ale rozhodně zaujme. Přijít by měl také nový elektrický Fiat Panda a další dostupné elektromobily. Jak se k tomu postaví Dacia?

Dacia chce být outdoorovou lifestylovou značkou. V Evropě chce konkurovat Jeepu

V příštím roce se můžeme těšit na nový Duster

Událostí roku 2024 pro Dacii nejspíš bude uvedení třetí generace oblíbeného modelu Duster, jeho představení se očekává ještě do konce letošního roku. Podle dostupných informací by měl nový Duster mít outdoorový styl a cílit spíš na zákazníky, kteří pokukují po značce Jeep. Samozřejmě bude levnější alternativou.

Duster nabídne benzin, LPG, ale i hybridní pohon. Podle všeho by měl stát na platformě CMF-B, díky tomu se prodlouží na 4,4 metru. Tuto platformu používá například Jogger Hybrid s výkonem 140 koní. Nový Duster by mohl být i plug-in hybrid, ale jisté to ještě není. Neví se ani to, zda v nabídce zůstane klasický dieselový motor.

Na druhou polovinu roku 2024 se očekává novinka v podobě elektrického crossoveru odvozeného z modelu Renault Kiger. I ten je určený pro indický trh, v Evropě se prodávat nebude. Spekuluje se, že nový crossover by byl konkurencí pro Citroën ë-C3.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru