Dacia Duster jako tuningová stavba vypadá divoce. Dostala snížený podvozek a 20″ kola

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Carpoint - 16. 10. 2023


Dacia Duster si našla nesmazatelné místo na automobilovém trhu a mezi zákazníky jde o velmi oblíbený model. Není se ostatně co divit, vždyť za „málo“ peněz nabízí opravdu hodně muziky. Zároveň ale tento model není úplně běžným terčem úpravců. Přesto ale jeden z té trošky, která se na zaměřuje na úpravy Dusteru, stojí za pozornost. Je jím německý úpravce Carpoint, který Dusteru nadělil velmi odvážný polep a snížený podvozek. Zároveň ale myslí i na milovníky terénu.

A je to právě ten polep, který kombinuje výraznou žlutou barvu, červy a drápy, který je prostě nepřehlédnutelný a rozhodně není pro každého. Žlutá barva, která mu dominuje, se pak dostala i do interiéru auta. A tam, pokud můžeme soudit, autu vážně prospěla. Žluté je prošívání, nápis na volantu, ale třeba také rámečky výdechů i řadicí páky.

K tomu všemu úpravce auto mírně snížil a obul na něj 20palcová kola Ronal R62, která obul do nízkoprofilových pneumatik 255/35 R20. Mimochodem, i tak kola jsou žlutá, stejně, jako část hagusů. Když si vybavíme, že Dacia standardně na Duster nabízí hlavně poměrně tlumené barvy, vrcholem je snad jen modrá, tak dle tohoto projektu bychom se za výraznou žlutou chtěli u Dacie přimluvit. Autu prostě vážně sluší.

Všichni víme, že Duster se nezpevněných cest, dokonce klidně terénu, vůbec nebojí. A i na to je úpravce prý připraven. Pro zákazníky má přichystanou i verzi úpravy, která auto naopak přizvedne. A k tomu přidá offroadová kola i pneumatiky, ale i střešní nosiče, ochranu podvozku nebo přídavné světlomety.

A rozhodně to není poprvé, kdy Carpoint nějakou takovou stavbu udělal, má jich za sebou spoustu, o pár z nich už jsme také psali (zde). Zajímavou úpravu před časem ukázal i Prior Design, který Dusteru dal i široký bodykit.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru