Prior Design už má hotovou širokou Dacii Duster. Vypadá hodně zajímavě

Prior Design už má hotovou širokou Dacii Duster. Vypadá hodně zajímavě

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: Prior Design - 16. 2. 2022 1

Je to už nějakou dobu, co německý úpravce Prior Design představil bodykit pro Dacii Duster. Zatím jsme mohli vidět pouze počítačové návrhy, ale to se teď mění. Před pár dny byl totiž odhalen hotový Duster.

Dacia Duster v úpravě od Prior Design dostala kompletní bodykit, který ji výrazně rozšiřuje. Kombinuje upravené nárazníky, nástavce prahů, střešní spojler, ale hlavně opravdu hodně rozšířené blatníky.

V těch jsou také výrazně větší a širší kola, ale s jejich slícováním s blatníky úpravce stále není spokojen. A není se co divit, vždyť přední kola se zatím v blatnících ztrácejí. Bude potřeba je ještě trochu povystrčit ven.

Přečtěte si také:  Test Dacia Duster Prestige Blue dCi 115 4x4 (2022)

Kompletní bodykit je vyroben ze speciálního sklolaminátu Dura-Flex. Ten podle německého úpravce nabízí velmi hladký povrch, je flexibilnější než klasický sklolaminát a snadněji se lakuje. Na auto se nový bodykit montuje také prý jednoduše.

Cena už byla zveřejněna dříve, ta se nezměnila. Celý kit vyjde na 2999 eur, tedy v přepočtu něco přes 70 tisíc korun, neobsahuje ovšem střešní spoiler, který vyjde na dalších 299 eur, tedy necelých 8 tisíc korun. A nejsou v něm ani větší a širší kola a nižší podvozek, to si budete muset také sehnat někde jinde.

Přečtěte si také:  Dacia Duster pojede v Maroku off-roadovou rallye určenou pouze pro ženy

I tak ovšem jde o velmi zajímavé auto, které – troufnu si tvrdit – na silnici jen tak nepotkáte.