cyklista auto

Cyklistu za porušení snad všech pravidel provozu čekal tvrdý trest. V plné rychlosti naboural do zaparkovaného auta

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR- Foto: Škoda Auto - 17. 5. 2022


Cyklistů je v provozu čím dál tím víc a většina měst se jim postupně více a více přizpůsobuje. Cyklisté jsou, stejně, jako motoristé, účastníky provozu na pozemních komunikacích, a proto se na ně vztahují pravidla, která musí dodržovat. Jenomže jak ukazují policejní záběry z Brna, ne vždy to tak je. Stejné záběry ale také ukazují, že ve chvíli, kdy cyklista pravidla nedodržuje, může přijít velmi tvrdý trest v podobě nehody.

K té došlo v brněnské Křenové ulici. Padesátiletý cyklista si během cesty do práce s nějakými pravidly hlavu moc nelámal. Chvíli jel po chodníku, chvíli po prostředku silnice, kličkoval mezi auty a nebezpečně, a hlavně nesprávně předjížděl. A právě takové ukončení předjížděcího manévru skončilo špatně.

Vpravo u chodníku totiž stálo zaparkované auto. Kdyby býval jel cyklista tak, jak měl, bez problému by kolem něj projel. Protože se ale vracel z předjíždění, nezvládl reagoval v plné rychlosti naboural do onoho zaparkovaného auta. „Ze srážky vyvázl bez viditelného zranění, možná jen s několika modřinami. Následně už jen přišly ztráty. Policisté jeho nevěnování se řízení a způsobení dopravní nehody ohodnotili pokutou. Citelná bude jistě i náhrada škody na poničené zadní části automobilu. Stejně tak oprava špičkově vybaveného jízdního kola,“ popsal vše policejní tiskový mluvčí Bohumil Malášek.

Ode dneška až do konce týdne se budou policisté v celé republice věnovat ve speciální dopravně bezpečnostní akci právě nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, tedy cyklistům. V akci se zaměří na dodržování pravidle silničního provozu včetně novinek a vzájemnou ohleduplnost mezi řidiči a cyklisty.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru