CUPRA-boosts-electrification-and-starts-production-of-the-Formentor-e-HYBRID_01_small

Značka CUPRA zahájila výrobu nového modelu Formentor e-HYBRID, který bude uveden na trh v březnu. První vůz, vyvinutý a zkonstruovaný výhradně pro značku CUPRA, ve dvou nových verzích s externě nabíjitelným hybridním pohonem o výkonu 204 koní nebo 245 koní dokazuje, že sportovní výkony a elektrifikace se dokonale doplňují. Nový model CUPRA Formentor e-HYBRID, jehož výroba v prvních týdnech dosáhne 100 vozů denně, přispěje ke snížení celkových emisí CO2 a ke splnění evropských cílů.

Autorizovaní prodejci značky CUPRA v České republice již přijímají objednávky modelu CUPRA Formentor e-HYBRID ve verzi o výkonu 245 koní, a také ve verzi o výkonu 204 koní. Ceny na českém trhu byly stanoveny na 974 900 Kč (Formentor e-HYBRID 204 koní), resp. 1 114 900 Kč (Formentor VZ e-HYBRID 245 koní). S oběma uvedenými verzemi a již představenými modely CUPRA Leon e-HYBRID a CUPRA Leon e-HYBRID Sportstourer bude značka CUPRA nabízet na trhu celkem šest externě nabíjitelných hybridních verzí PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Po uvedení kompletní řady pohonů na trh hodlá CUPRA dosáhnout celkových příjmů z prodeje ve výši 1 miliardy eur. V průběhu letošního roku rozšíří portfolio také připravovaný model CUPRA el-Born, první elektromobil značky CUPRA.

Přečtěte si také:  Test CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 4Drive (2021)

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT, řekl: „CUPRA Formentor e-HYBRID reprezentuje esenci značky a bude klíčem ke zdvojnásobení objemu prodeje v porovnání s rokem 2020. Naším cílem je, aby Formentor tvořil 50 % prodeje značky CUPRA v roce 2021 a polovina z toho připadala na verze s externě nabíjitelným hybridním pohonem.“ A dodal: „Počet prodaných elektrifikovaných vozů s hybridním pohonem v Evropě dosáhl v roce 2020 podílu 11,9 % na celkovém prodeji, což představuje zvýšení z 5,7 % v roce 2019. Tento trh i nadále poroste a umožní přechod k elektrifikaci.“

CUPRA-boosts-electrification-and-starts-production-of-the-Formentor-e-HYBRID_02_small

Nový model CUPRA Formentor e-HYBRID je poháněn hybridním systémem, který kombinuje zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 110 kW/150 koní, elektromotor o výkonu 85 kW/115 koní a lithium-iontovou akumulátorovou baterii o kapacitě 13 kWh. Nejvyšší celkový výkon hybridní soustavy je 180 kW/245 koní, maximální točivý moment je 400 Nm. V režimu výhradně elektrického pohonu má sportovní SUV dojezd na jedno nabití až 55 kilometrů.

CUPRA Formentor e-HYBRID 245 koní kombinuje sportovní výkony s hospodárností. Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne za pouhých 7,0 sekundy a v průměru spotřebuje podle oficiálního zkušebního cyklu WLTP 1,4 litru benzinu na 100 kilometrů, což znamená emise CO2 pouhých 31 g/km. CUPRA Formentor e-HYBRID ve verzi o výkonu 204 koní nabízí maximální točivý moment 350 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,8 sekundy.

Přečtěte si také:  Hyundai Tucson Plug-in Hybrid přichází na český trh. Cena startuje na 899 990 Kč

Produkci modelu CUPRA Formentor e-HYBRID zajišťuje hlavní výrobní závod značky v Martorellu na nové části montážní linky vyhrazené pro výrobu hybridních modelů. Nový úsek je součástí druhé montážní linky, na níž vznikají rovněž modely CUPRA Leon a jejich verze e-HYBRID, jakož i CUPRA Formentor.

CUPRA-boosts-electrification-and-starts-production-of-the-Formentor-e-HYBRID_03_small

CUPRA Formentor: brána k mezinárodním trhům

Formentor hraje klíčovou roli ve strategii globalizace značky CUPRA. Uvedením tohoto modelu na trh hodlá značka upevnit svou pozici na hlavních evropských trzích a vstoupit na trhy v nejvíce elektrifikovaných zemích v severní Evropě, především v Norsku. CUPRA také plánuje rozšířit svou přítomnost na dalších, nových trzích.

Přečtěte si také:  Německý úpravce si pohrál s CUPROU Formentor. Stylový crossover dostal pořádnou dávku výkonu navíc

Model CUPRA Formentor, nabízený se sedmi motory včetně dvou externě nabíjitelných hybridních verzí, je vstupem značky do segmentu CUV, jehož podíl na trhu v Evropě se podle prognóz v příštích pěti letech zdvojnásobí. Vysokovýkonný crossover, který postoupil mezi finalisty v letošním boji o prestižní nezávislé evropské ocenění Vůz roku (Car of the Year – COTY), kombinuje jedinečnou DNA značky s nejmodernějšími technologiemi, úchvatným a fascinujícím vnějším designem, individualizovanými detaily v interiéru a nabídkou vyspělých, vysokovýkonných motorů.