cupra-formentor-tuning-abt-9

CUPRA Formentor není na trhu nijak dlouho, ale už stihla zaujmout slavného německého úpravce ABT Sportsline. Tihle kouzelníci s úpravami se věnovali jak designu, i když jen okrajově, tak především výkonu auta. A výsledek stojí za to.

A začneme rovnou tím nejzajímavějším. Specialisté z ABTu si pohráli s řídící jednotkou dvoulitrového čtyřválce a díky tomu z něj dostali o 55 koní a 50 Nm více. Výsledkem je tedy výkon 365 koní a točivý moment 450 Nm. Díky tomu zvládne Formentor zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,6 sekundy (standardně za 4,9 sekundy), nicméně maximální rychlost zůstala elektronicky omezena na 250 km/h.

Přečtěte si také:  Test CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 4Drive (2021)

K výslednému zvýšení výkonu jistě přispěl i nový výfukový systém, který disponuje čtveřicí kulatých koncovek, přičemž každá má průměr 102 milimetrů. ABT se chlubí tím, že kromě pomoci s výkonem nový výfuk autu také dává mnohem zajímavější zvukový projev. Upřímně, to je něco, co Formentor rozhodně potřebuje. 🙂

Zmínit musíme také lehce upravený design auta, který zajišťuje o 35 mm snížený podvozek a nová 20palcová kola. Úpravce kola nabízí v několika barevných verzích a také v několika rozměrech. Další designové specialitky ABT plánuje. Časem představí nástavce prahů, nárazníky nebo rozšířené blatníky. A jak jej známe, rozhodně se máme na co těšit. Mimochodem, víte, že závodní tým ABT spolupracuje se značkou CUPRA na terénních závodech pro elektromobily? Více se dozvíte zde.