abt_sportsline-audi_s3-tuning- (1)

ABT sportsline, německý úpravce je specialistou na vozy koncernu Volkswagen. Teď představuje úpravu nejnovější generaci Audi S3. Ten je dostupný nejen pro pětidveřový Sportback, ale samozřejmě i pro čtyřdveřovou limuzínu.

Audi S3 bylo představeno docela nedávno, pohání ho dvoulitrový TSI motor s přeplňováním turbodmychadlem, jenž je naladěn na 228 kW/310 koní a maximální točivý moment 400 Nm. Představeny byly rovnou dva modely, právě pětidveřový Sportback a čtyřdveřová limuzína, a oba dokáží z nuly na 100 km/h zrychlit za 4,8 sekundy. Pomáhá jim v tom nejen sériově dodávaný pohon všech kol, ale i dvouspojková převodovka.

To je ale pro ABT jen začátek, dvoulitr totiž upravili na 272 kW/370 koní a 450 Nm, což je nárůst o 60 koní a 50 Nm. Motoru se také lépe dýchá, může za to instalace nového nerezového výfuku se čtyřmi koncovkami s majestátním průměrem 102 mm. O dynamice se ovšem německý úpravce nezmiňuje.

Přečtěte si také:  První jízda s Audi RS e-tron GT: Jestli budou elektromobily fungovat takhle, nemáme se čeho bát

O čem se ale zmiňuje, to je další vylepšení, která autům dodal. Nejde o nic velkého, vlastně jen tlačítko systému Start/Stop, které vyměnil za jiné, na němž je jeho logo. A také vyměnil kola, v nabídce má pro Audi S3 tři nové vlastní designy disků s průměrem 19 nebo dokonce 20 palců.