2022-CUPRA_LEON_VZ_CUP- (1)

CUPRA Leon VZ CUP představen. Dostane designová vylepšení i sportovní skořepinová sedadla

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA - Tisková zpráva - 28. 1. 2022


CUPRA znovu rozšiřuje svou nabídku vysokovýkonných vozů a představuje model CUPRA Leon VZ CUP. Nový přírůstek v produktové řadě vznikl na počest závodních vozů CUP a karosářské verze pětidveřový hatchback i kombi Sportstourer posouvá do nové dimenze.

Již pro dosavadní varianty modelu CUPRA Leon platí, že nabízejí jedinečné zážitky z jízdy. Za to vděčí mimo jiné široké nabídce velmi vyspělých pohonů, dynamickým technologiím v konstrukci podvozku a vnějšímu i vnitřnímu designu, který kombinuje sportovnost se sofistikovaností. CUPRA Leon patří mezi nejpřitažlivější vozy ve svém segmentu také díky rozsáhlé konektivitě, digitalizovaným uživatelským rozhraním a nejvyspělejším asistenčním systémům.

Přečtěte si také:  Test CUPRA Formentor 1.5 TSI DSG (2022)

CUPRA Leon VZ CUP je však nyní ještě atraktivnější. K tomu přispívá řada nových komponentů od exteriéru až po interiér. Nové prvky výbavy dodávají vysokovýkonnému vozu, který je sám o sobě již velmi osobitý, opravdu výjimečný vzhled a charakter.

CUPRA Leon VZ CUP rozšiřuje rozsáhlou výbavu vysokovýkonného vozu o nové prvky. Dominantou interiéru jsou skořepinová sedadla CUP čalouněná pravou kůží v odstínu černá nebo modrá Petrol. Tato sedadla, která se poprvé objevila v ohromujícím modelu CUPRA Formentor VZ5, poskytují ještě lepší oporu těla v příčném směru a vyšší úroveň jízdního komfortu. Zadní stěnu skořepinových sedadel CUP tvoří speciální panel z uhlíkového kompozitu.

CUPRA Formentor VZ5 má české ceny. Nechybí mu driftovací mód

Důležité je i umístění skořepinových sedadel CUP v interiéru. Jejich nízká poloha totiž ponechává maximum volného prostoru a umožňuje ergonomičtější sezení – u tak sportovního vozu, jakým je CUPRA Leon, se jedná o zásadní přínos.

Moderní atmosféru v interiéru umocňuje prošívání na přístrojové desce v barvě mědi. K dispozici jsou rovněž odstíny černá nebo modrá Petrol. Neméně významný je specifický volant CUPRA – hlavní rozhraní mezi řidičem a vozem – s ergonomicky navrženými a umístěnými ovládacími prvky pro spuštění motoru a rychlou aktivaci režimu CUPRA.

Charakter modelu CUPRA Leon VZ CUP ještě více zvýrazňují úpravy exteriéru.

Zadní spoiler z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky dodává pětidveřovému hatchbacku nové estetické pojetí. Zadní spoiler kromě toho vylepšuje proudění vzduchu nad karoserií vozidla, čímž minimalizuje turbulence. Atraktivitu vnějšího designu zvyšují také obložení bočních prahů z tmavého hliníku a na přání dodávané kryty vnějších zpětných zrcátek z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky.

Model CUPRA Leon VZ CUP je sériově vybaven 19“ koly z lehké slitiny s povrchovou úpravou částečně v odstínu mědi. Tato kola z lehké slitiny jsou k dispozici také se sportovními pneumatikami Bridgestone.

CUPRA Leon VZ CUP se dodává s širokým výběrem motorů, který zahrnuje elektrifikovanou jednotku 2.0 TSI 180 kW/245 koní e-HYBRID a zážehové motory 2.0 TSI 228 kW/310 koní DSG 4Drive (Sportstourer), 2.0 TSI 221 kW/300 koní a 2.0 TSI 180 kW/245 koní. Všechny nabízené motory jsou ztělesněním ducha značky CUPRA a poskytují pozoruhodné sportovní výkony.

Přečtěte si také:  CUPRA prezentuje své vize a ambice do roku 2025. Ukázala modely Terramar, Tavascan a UrbanRebel

Výroba modelu CUPRA Leon VZ CUP byla spuštěna tento týden v Martorellu a první vozy budou zákazníkům dodány v březnu 2022.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek