CUPRA-Formentor-VZ5_03_small

CUPRA Formentor VZ5 má české ceny. Nechybí mu driftovací mód

Od Anina Russová | Zdroj a foto: CUPRA - 20. 1. 2022


Už od chvíle, kdy značka CUPRA oznámila, že má v plánu pětiválcovou verzi modelu Formentor, čekali všichni na cenu. Jako první ji v polovině října zveřejnili v Německu. A dnes, o pár měsíců později už konečně došlo i na Česko. Na oficiálním webu značky CUPRA se Formentor VZ5 objevil se základní cenou 1 789 900 Kč. A to je pořádný rozdíl od německé verze, která v přepočtu vyjde na asi 1,58 milionu Kč.

Snadno to pak nemusí být konečná cena. Ačkoliv už v základu jde o dost dobře vybavené auto, nabídka příplatků je bohatá. Nechybí v ní samozřejmě laky. Standardem bude černá metalíza Midnight, ovšem dnes poměrně oblíbené matné barvy vyjdou na 38 900 Kč. Dalších 69 900 Kč si zákazníci budou moci připlatit za sportovní skořepinová sedadla Cup Bucket, jejichž zadní část je z karbonu, přední čalouněná kůží, a nechybí jim výhřev. Naopak jim ale chybí kapsy na odkládání nezbytností, ale i centrální airbag mezi sedačkami.

Přečtěte si také:  CUPRA konečně poodhalila ceny chystaného Formentoru VZ5. Základ se drží kolem 1,5 milionu

To důležité je ale pod kapotou, kde najdete ikonický 2,5litrový pětiválec Audi, který kromě 390 koní, disponuje také 480 Nm. Kromě toho mu CUPRA nadělila upravenou charakteristiku automatické převodovky, kdy v manuálním režimu řazení nechá auto klidně štěkat v omezovači a nepřeřadí.

CUPRA-Formentor-VZ5_05_small

Co se dalších detailů Formentoru VZ5 týče, CUPRA přišla s o 10 milimetrů sníženým podvozkem, driftovacím režimem, upravenou charakteristikou adaptivního podvozku DCC, a ještě vylepšeným řízením.