CUPRA Formentor VZ5 Enceladus Grey a CUPRA Formentor VZ5 Century Bronze

CUPRA Formentor VZ5 se představuje ve dvou nových limitovaných edicích. Každé z nich vznikne 222 kusů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA - 14. 2. 2024


CUPRA představuje dvě exkluzivní limitované edice na základě modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA vyrobí v rámci každé limitované edice pouhých 222 vozů, a připomene tak výročí svého založení dne 22. 2. 2018.

Nejvýkonnější verze modelu CUPRA Formentor je definována již svým označením – VZ, zkratka španělského slova Veloz, znamená rychlý, zatímco číslice 5 odkazuje na ikonický pětiválcový motor. „CUPRA Formentor VZ5 je maximálním vyjádřením výkonů spalovacího motoru a ztělesněním touhy značky inspirovat nové generace automobilových nadšenců,“ říká Sven Schuwirth, člen představenstva značky CUPRA odpovědný za oblasti prodeje a marketingu, a dodává: „Limitované edice vzdávají hold verzi VZ5 novým pojetím jejího sportovního vzhledu a dalšími vylepšeními vnitřního a vnějšího designu.“

Kompletně vybavené limitované edice se vzájemně odlišují novými barvami karoserie. Obě edice mají matný lak, první v odstínu bronzová Century, druhá v odstínu šedá Enceladus. Mimořádně atraktivní barvy karoserie umocňují odvážný design modelu CUPRA Formentor VZ5, který posouvá hranice automobilové estetiky.

Limitovaná edice CUPRA Formentor VZ5 Century Bronze zahrnuje řadu jedinečných prvků vnější a vnitřní výbavy, od krytů vnějších zpětných zrcátek z uhlíkového kompozitu a koncovek výfukové soustavy s nádechem mědi přes 20“ kola z lehké slitiny v barvě mědi až po tmavě chromované nápisy CUPRA doplněné v interiéru i exteriéru logy v odstínu mědi. Sportovní atmosféru v interiéru umocňují černá skořepinová sedadla CUPBucket ve spojení s prošívanou černou přístrojovou deskou.

Podobně obdržela limitovaná edice CUPRA Formentor VZ5 Enceladus Grey tmavě chromované nápisy CUPRA, loga a ozdobné prvky v interiéru, kryty vnějších zpětných zrcátek z černého uhlíkového kompozitu a koncovky výfukové soustavy v černém provedení a černá 20“ kola z lehké slitiny (na přání v barvě mědi). Interiér této edice rovněž profituje z černých skořepinových sedadel CUPBucket a černé přístrojové desky s prošíváním.

Oba vozy nesou na výplních dveří laserem vyrytá čísla, která majitelům ihned připomenou exkluzivitu jejich vozu z limitované edice.

Model CUPRA Formentor VZ5 je vybaven ikonickým pětiválcovým motorem 2,5 TSI, který poskytuje nejvyšší výkon 287 kW/390 koní a maximální točivý moment 480 N.m. Motor ve spojení s hladce řadící dvouspojkovou převodovkou DSG dodává vozu jízdní dynamiku, která nemá obdoby, za doprovodu charakteristického zvuku.

Výroba každé limitované edice je omezena na 222 číslovaných vozů. Nové limitované edice se tak zařadí mezi nejexkluzivnější verze modelové řady CUPRA Formentor.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru