CUPRA-takes-on-the-most-extreme-race-stages-in-the-world-as-t

CUPRA se připravuje na závody, které se zařadí mezi nejnáročnější v historii motoristického sportu, a již tento víkend se postaví na start první sezony mistrovství Extreme E.

Terénní závody elektricky poháněných SUV se budou konat v nejdrsnějších končinách naší planety – v pouštích, na ledovcích, v přímořských i arktických oblastech. Všechno odstartuje 3. dubna v Saúdské Arábii. Pořadatelé chtějí nabízet fanouškům vzrušující zážitky z motoristického sportu, ale také hodlají ukazovat vliv klimatických změn na náš svět.

Značka CUPRA vstoupila do mistrovství Extreme E hned po jeho založení, přičemž byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast. CUPRA spojila síly s týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a nyní je připravena na první závodní víkend.

CUPRA-is-the-first-automotive-brand-to-participate-in-Extreme-E_03_small

„CUPRA je nekonvenčním vyzývatelem, který chce progresivními zážitky přispívat k vytváření zcela nové budoucnosti motoristického sportu a současně zvyšovat na celém světě povědomí o elektromobilitě, trvalé udržitelnosti a vyváženém zastoupení mužů a žen,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek CUPRA a SEAT. „Extreme E je nejlepší platformou pro šíření tohoto impulzu, protože je to historicky první sport, který byl vytvořen na základě společenského cíle. Dává nám příležitost k úvahám nad tím, jak můžeme zlepšit situaci, ale také se můžeme podrobněji zabývat elektrickým pohonem a možnostmi, jak jej snadno přenést do reálného světa.“

Nezastavitelný impulz

Závodní vůz e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW ukáže své schopnosti při jízdě na limitu v rámci závodního víkendu Desert X Prix, v prvním závodě sezony v saúdskoarabském regionu Al Ula s největší souvislou písečnou pouští na světě. Zatímco nejistota mnohé odrazuje od účasti, pro značku CUPRA je nezastavitelným impulzem ke snaze o úspěch v neznámém prostředí.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Škodovka i po 5. etapě skvěle funguje a je celkově 3. Klymčiw ale lituje zrušené rychlostní zkoušky

Claudia Hürtgenová a e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström z týmu ABT CUPRA se po mentální i fyzické stránce tvrdě připravují na všechny eventuality, které by je v závodě vyprahlou pouštní krajinou mohly potkat. Hürtgenová má rozsáhlé zkušenosti z vytrvalostních závodů, zatímco Ekström disponuje obrovským talentem mistra světa v rallyecrossu a DTM. Oba však vnímají závody Extreme E jako velkou výzvu.

CUPRA-is-the-first-automotive-brand-to-participate-in-Extreme-E_04_small

Tým již testoval závodní SUV e-CUPRA ABT XE1 v limitních situacích v průběhu příprav na sezonu na závodních okruzích Oschersleben v Německu a MotorLand Aragón ve Španělsku.

„Do startu prvního závodu Extreme E zbývá už jen několik dnů a s Claudií se už nemůžeme dočkat, až budeme stát na startovním roštu. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí těchto závodů velmi inovativního formátu. Se 100% elektromobily budeme závodit v nejúžasnějších koutech světa, v týmech s vyváženým zastoupením mužů a žen,“ řekl mistr světa v rallyecrossu a DTM Mattias Ekström. „Pokud přihlédneme ke všem okolnostem včetně vysoké hmotnosti vozu, pneumatik s nízkou adhezí a vysokého výkonu, vychází nám velmi zajímavá kombinace. A my jsme na ni připraveni!“

Jste připraveni?

V boji o umístění se na start postaví devět týmů. Závod bude rozdělen do dvou dnů se sobotními a nedělními jízdami. Každý tým bude mít pro každý den k dispozici jedno kompletní nabití sady akumulátorů. V sobotu čekají jezdce čtyři kvalifikační závody. Semifinálová jízda, tzv. Crazy Race, tedy bláznivý závod, a finálový závod se uskuteční v neděli. Každý závod se jede na dvě kola – jedno kolo řídí vůz žena a jedno kolo muž z každého týmu.

V první sezoně mistrovství Extreme E zavítají jeho účastníci do pěti koutů světa s jedinečným prostředím. Globální seriál závodů Extreme E bude na své mezinárodní zábavní platformě propagovat elektrifikaci, trvalou udržitelnost a vyvážené zastoupení mužů a žen.

Poté, co závod v Saúdské Arábii ukončí šachovnicová vlajka, se účastníci mistrovství přesunou k jezeru Retba (Lac Rose) v Senegalu. Další závody se uskuteční v okolí grónského města Kangerlussuaq, v povodí brazilské řeky Pará a nakonec v Ohňové zemi v Argentině.

Přečtěte si také:  Průzkum odhalil nejčastější psychopatické sklony podle značek aut, paliva i barvy. Je i není to překvapení

Mistrovství Extreme E je další kapitolou účasti značky CUPRA v motoristickém sportu. Identita značky CUPRA je úzce provázána se závodními okruhy. CUPRA na nich již prokázala, že dokáže vyvíjet skvělé závodní vozy schopné konkurenceschopných výkonů na nejvyšší úrovni.

Přidat komentář