CUPRA-takes-on-the-most-extreme-race-stages-in-the-world-as-t

CUPRA se připravuje na závody, které se zařadí mezi nejnáročnější v historii motoristického sportu, a již tento víkend se postaví na start první sezony mistrovství Extreme E.

Terénní závody elektricky poháněných SUV se budou konat v nejdrsnějších končinách naší planety – v pouštích, na ledovcích, v přímořských i arktických oblastech. Všechno odstartuje 3. dubna v Saúdské Arábii. Pořadatelé chtějí nabízet fanouškům vzrušující zážitky z motoristického sportu, ale také hodlají ukazovat vliv klimatických změn na náš svět.

Značka CUPRA vstoupila do mistrovství Extreme E hned po jeho založení, přičemž byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast. CUPRA spojila síly s týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a nyní je připravena na první závodní víkend.

CUPRA-is-the-first-automotive-brand-to-participate-in-Extreme-E_03_small

„CUPRA je nekonvenčním vyzývatelem, který chce progresivními zážitky přispívat k vytváření zcela nové budoucnosti motoristického sportu a současně zvyšovat na celém světě povědomí o elektromobilitě, trvalé udržitelnosti a vyváženém zastoupení mužů a žen,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek CUPRA a SEAT. „Extreme E je nejlepší platformou pro šíření tohoto impulzu, protože je to historicky první sport, který byl vytvořen na základě společenského cíle. Dává nám příležitost k úvahám nad tím, jak můžeme zlepšit situaci, ale také se můžeme podrobněji zabývat elektrickým pohonem a možnostmi, jak jej snadno přenést do reálného světa.“

Nezastavitelný impulz

Závodní vůz e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW ukáže své schopnosti při jízdě na limitu v rámci závodního víkendu Desert X Prix, v prvním závodě sezony v saúdskoarabském regionu Al Ula s největší souvislou písečnou pouští na světě. Zatímco nejistota mnohé odrazuje od účasti, pro značku CUPRA je nezastavitelným impulzem ke snaze o úspěch v neznámém prostředí.

Přečtěte si také:  CUPRA spustila svůj on-line svět. Bude tam mít showroom, prezentace i školení. Podívat se tam můžete i vy

Claudia Hürtgenová a e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström z týmu ABT CUPRA se po mentální i fyzické stránce tvrdě připravují na všechny eventuality, které by je v závodě vyprahlou pouštní krajinou mohly potkat. Hürtgenová má rozsáhlé zkušenosti z vytrvalostních závodů, zatímco Ekström disponuje obrovským talentem mistra světa v rallyecrossu a DTM. Oba však vnímají závody Extreme E jako velkou výzvu.

CUPRA-is-the-first-automotive-brand-to-participate-in-Extreme-E_04_small

Tým již testoval závodní SUV e-CUPRA ABT XE1 v limitních situacích v průběhu příprav na sezonu na závodních okruzích Oschersleben v Německu a MotorLand Aragón ve Španělsku.

„Do startu prvního závodu Extreme E zbývá už jen několik dnů a s Claudií se už nemůžeme dočkat, až budeme stát na startovním roštu. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí těchto závodů velmi inovativního formátu. Se 100% elektromobily budeme závodit v nejúžasnějších koutech světa, v týmech s vyváženým zastoupením mužů a žen,“ řekl mistr světa v rallyecrossu a DTM Mattias Ekström. „Pokud přihlédneme ke všem okolnostem včetně vysoké hmotnosti vozu, pneumatik s nízkou adhezí a vysokého výkonu, vychází nám velmi zajímavá kombinace. A my jsme na ni připraveni!“

Jste připraveni?

V boji o umístění se na start postaví devět týmů. Závod bude rozdělen do dvou dnů se sobotními a nedělními jízdami. Každý tým bude mít pro každý den k dispozici jedno kompletní nabití sady akumulátorů. V sobotu čekají jezdce čtyři kvalifikační závody. Semifinálová jízda, tzv. Crazy Race, tedy bláznivý závod, a finálový závod se uskuteční v neděli. Každý závod se jede na dvě kola – jedno kolo řídí vůz žena a jedno kolo muž z každého týmu.

V první sezoně mistrovství Extreme E zavítají jeho účastníci do pěti koutů světa s jedinečným prostředím. Globální seriál závodů Extreme E bude na své mezinárodní zábavní platformě propagovat elektrifikaci, trvalou udržitelnost a vyvážené zastoupení mužů a žen.

Poté, co závod v Saúdské Arábii ukončí šachovnicová vlajka, se účastníci mistrovství přesunou k jezeru Retba (Lac Rose) v Senegalu. Další závody se uskuteční v okolí grónského města Kangerlussuaq, v povodí brazilské řeky Pará a nakonec v Ohňové zemi v Argentině.

Přečtěte si také:  Nová Kona Electric přichází s řadou vylepšení: technických i designových

Mistrovství Extreme E je další kapitolou účasti značky CUPRA v motoristickém sportu. Identita značky CUPRA je úzce provázána se závodními okruhy. CUPRA na nich již prokázala, že dokáže vyvíjet skvělé závodní vozy schopné konkurenceschopných výkonů na nejvyšší úrovni.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments