continental_contiecocontact_5

Společnost Continental oznámila program dobrovolné výměny pneumatik, do kterého spadá 67 128 kusů osobních plášťů ContiEcoContact 5 v rozměru 235/55 R 17 103 H XL. Výměnný program je iniciován proaktivně, aby se zabránilo vzniku potenciálního rizika pro řidiče vozidel a ostatní účastníky silničního provozu. Ve třech případech došlo k náhlému úniku vzduchu z pneumatiky, což v jednom případě vedlo k menším škodám na majetku. Žádná zranění osob v této souvislosti hlášena nebyla.

Pokud jsou pneumatiky, které jsou zahrnuty do programu dobrovolné výměny, používány opakovaně a delší dobu při větším zatížení nebo dokonce přetížení, může ve vzácných případech dojít k náhlé ztrátě vzduchu. Continental aktivně prověřil situaci na trhu a zjistil tuto implikaci při použití na vozidlech Volkswagen Caravelle a Multivan. Continental při svém monitorování trhu nezjistil podobné chování uvedených pneumatik na jiných typech vozidel.

Přečtěte si také:  Chcete koupit levné ojeté auto? Ani s jedním z těchto tří aut neuděláte chybu

Pneumatiky uvedené výše byly dodány zákazníkům v různých evropských zemích: Rakousku, Belgii, České republice, Dánsku, Německu, Francii, Itálii, Nizozemskí, Polsku, Portugalsku, Švýcarsku, Španělsku a Velké Británii. Výměnná kampaň je pro všechny dotčené zákazníky zdarma.

Řidiči, kteří pneumatiky získali v rámci originální výbavy nového vozidla, budou informování přímo prostřednictvím výrobce tohoto automobilu.

Třese se vám volant nebo auto tahá do strany. Poradíme, čím by to mohlo být

Společnost Continental informovala příslušné vnitrostátní orgány dne 2. listopadu 2021 a je v aktivním kontaktu s výrobci automobilů i prodejci pneumatik, aby zorganizovala a realizovala tento dobrovolný výměnný program.

Dotčenou pneumatiku Continental lze identifikovat následovně:

  • Produktová řada: ContiEcoContact 5, velikost 235/55 R 17 103 H XL
  • Sériová čísla DOT: CN 7AD72Y 4015 až 0221

Poslední čtyři číslice sériových čísel DOT označují termín, ve kterém byla pneumatiky vyrobena (týden/rok). Dotčené pneumatiky budou vyměněny zdarma. Nejsou ovlivněny žádné jiné velikosti pneumatik, výrobní období nebo produktové řady.

Přečtěte si také:  Pneumatiky také stárnou. Vadí jim to? A jak zjistit jejich stáří?

Poslední 4 číslice z DOT sériového čísla indikují výrobní periodu (týden/rok). Žádné jiné rozměry, časové období výroby, nebo dezénové řady nejsou předmětem této výměny.

Přidat komentář