Volkswagen_ID3_kabriolet-1

Kabriolety se z dnešní automobilové nabídky vytrácejí. Ze svých modelových řad je vyřazuje čím dál více výrobců, protože jejich vývoj se vzhledem k prodejním číslům a dalším nákladům nevyplatí. Volkswagen ale, zdá se, testuje, zda by se v jeho modelové řadě přeci jen nový kabriolet nemohl objevit. A navíc rovnou plně elektrický.

Elektromobilita je aktuálně tématem číslo 1. Čistě elektrické modely pomáhají automobilkám snižovat flotilové emise, takže jejich prodej je pro ně velmi důležitý. I proto jich výrobci představují čím dál tím více. Zatím jde však zpravidla o hatchbacky, SUV, případně dodávky, ale Volkswagen by mohl překvapit kabrioletem na základech Volkswagenu ID.3.

Přečtěte si také:  Elektrický Mercedes-Benz EQC nově nabízí ještě rychlejší nabíjení

Automobilka totiž zveřejnila dva obrázky, na kterých možnou novou karosářskou variantu svého elektromobilu ukazuje. A to hned ze dvou úhlů – z předního bočního i zadního bočního pohledu. Zatímco výchozí elektromobil Volkswagen ID.3 je pětidveřový crossover, tak kabriolet by měl jít podobnou cestou jako Volkswagen T-Roc kabriolet. Podle teaserů by měl nabídnout karoserii dvoudveřového kabrioletu.

Volkswagen_ID3_kabriolet-2

Mimochodem jednu z fotek sdílel na svém profilu na profesní síti Linkedin i šéf divize Volkswagen osobní vozy Ralf Brandstätter, který k fotce v překladu napsal:

„Kabriolet ID.3? Zní to docela lákavě: užívat si přírodu se staženou střechou s tichým, ale dostatečným pohonem. To by mohlo poskytnout zcela nový, mimořádný pocit svobody.

Přiznávám: velmi lákavý nápad. Stále přemýšlíme, jak tento atraktivní koncept proměnit ve skutečnost. Jen tak pro jistotu už náš návrhářský tým načrtl několik návrhů.

Nejzajímavější otázka: co vy si o tom myslíte? Dává elektrická jízda s nebem nad hlavou smysl?“

Přečtěte si také:  Do aukce jde Porsche 911, které vlastnil nedávno zemřelý slavný fotbalista. Cena tomu bude odpovídat

Je otázkou, jak moc složité a drahé by bylo takový kabriolet vyrobit, ale vzhledem k tomu, že se o tom nahlas mluví a vznikly už i fotografie, je tato otázka na pořadu dne i v samotné automobilce. Jak velká je ale pravděpodobnost toho, že půjde o sériový model, je zatím ve hvězdách.