bmw-m850i-gran-coupe-testovani-nurburgring-video

BMW testuje na Nürburgringu sedan M850i xDrive Gran Coupé, má parádní zvuk

Autor: Pavel Srp - 21. 8. 2018


BMW začne už během několika týdnů prodávat nové BMW řady 8 Coupé, ale současně s touto karosářskou variantou se chystají i další. Hovoří se o kabrioletu a v současné době už je na okruhu Nürburgring testována varianta Gran Coupé.

Nové BMW řady 8 navazuje na model, který se prodával před koncem minulého století. Šlo o velké, pohodlné dvoudveřové GT s výklopnými předními světlomety. Jakkoliv se auto tvářilo sportovně, bylo spíše pohodlným cesťákem na dlouhé trasy.

bmw-850i-e31

 

Nová generace na tom, zdá se, nebude jinak – samozřejmě s výjimkou „mrkaček“, protože ty dnes nedovolují bezpečnostní předpisy. Kromě coupé se ale na trh dostane i čtyřdveřový sedan, který však svými tvary (zejména svažující se zádí) má karoserii coupé evokovat. A automobilka ho už testuje na okruhu.

Podle videa je jasné, že i v „nové generaci“ bude osmička hlavně pohodlným autem. Na okruhu je jasně vidět to, že hmotnost rozhodně nebude z nejnižších, stejně tak je poměrně měkce naladěn podvozek. Autu kvílí pneumatiky v každé zatáčce. O tom, že půjde o pohodlné (a jistě velmi rychlé) auto na dlouhé trasy, svědčí i posez řidiče. Všimněte si jeho levého lokte ležérně odloženého v okně a pohodlně opřeného o čalounění dveří.

Podle zvuku a chování auta v zatáčkách se zdá, že půjde o verzi M850i xDrive, tedy s vidlicovým osmiválcovým motorem s objemem 4,4 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Mimochodem, ten zvuk zní hodně dobře, co říkáte?

bmw-m850i-gran-coupe-testovani-nurburgring-video

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru