BMW i8 je po zásahu tuningového šílenství k smíchu. Nebo k pláči

Autor: Anina Russová - 9. 1. 2020


Úpravy dělané podomácku jsou vlastně dvojího druhu. Buď je výsledek povedený, dělaný s rozumem a citem, nebo je to tragická splácanina, která nemá hlavu ani patu. V tomto případě nám to připadá jako ukázka té druhé varianty. A jediné, co nás při pohledu na fotku pořízenou policií v Manchesteru napadá, je otázka: „Proč?!“

Tamní policisté zastavili ke kontrole řidiče BMW i8, tedy jednoho z nejvýraznějších hybridů, jaké lze na silnici potkat. To auto je tak specifické, tak nepřehlédnutelné a tak designově divoké, že jakýkoliv dodatečný tuning má velkou šanci pohořet jako kus papíru. I přes to se ale najdou odvážlivci, kteří se do úpravy i8 pustí. Jako majitel téhle semišové nádhery.

Mysleli jsme si, že polep ze semiše zmizel v propadlišti dějin. Populární byl před pár lety, ale jak vidno, stále je v kurzu! Majitel totiž své BMW i8 oblékl do semišového polepu, kterému sice dominuje černá barva, ale chybí mu několik zlato-žlutých akcentů. Částečně jsou dílem přímo automobilky, majitel totiž nepolepil některé části auta, částečně jde o semišové řádění.

K tomu všemu majitel přidal na kapotu něco, co komentující na sociálních sítích popsali jako držáky na kamery. Tím si ale úplně jisti nejsme. Schválně nám dejte vědět, co si myslíte, že ty divné držáky s drátkem opravdu jsou. Zmínit musíme i do zlata laděná okna. Vrcholem je ale výměna standardního loga BMW za sošku Spirit of Ecstasy, která patří značce Rolls-Royce. Ano, i ona je zlatá. Jen snad ne semišová. A právě kvůli té postavičce majitel neušel bedlivému oku policejní hlídky. Na tomto autě totiž nemá co dělat a pro chodce při případném střetu může být velmi nebezpečná.

Moderní automobily Rolls-Royce má sice masky aut, které případného chodce možná posnídají, ale soška na vrchu je dělaná tak, aby se v případě nárazu okamžitě schovala. Tím se zamezí tomu, aby bylo chodci ublíženo více, než je nutné. V případě tohoto BMW však o nějakém bezpečnostním opatření nemůže být řeč. Soška je na kapotu přidělaná napevno, nejspíš prostě přilepená.

Test plug-in hybridního BMW i8 roadster

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru