Možná si ťukáte na čelo a přemýšlíte, jestli jsme se v titulku nezbláznili. Ne, nebojte. Jen jsme přesně vystihli to, co se před několika málo dny stalo v Nizozemí. U tamního dealera BMW jednou takhle ráno přišli zaměstnanci do práce a během chvilky zjistili, že od jednoho plug-in hybridního BMW i8 vystaveného v showroomu se zvláštně kouří z přední části, kde je jeden z elektromotorů. Naštěstí nezačali panikařit, ale rovnou raději zavolali hasiče a auto vytlačili ven.

Hasiči už ze samotného volání věděli, co je čeká, protože na místo přijeli s velkou kovovou nádrží. Hasiči na svém facebooku prozradili, že bylo potřeba hlavně improvizovat podle konkrétní situace. Ačkoliv hasiči nezjistili, že by auto přímo hořelo, respektive nebyly vidět žádné plameny, kouř se nepozdával ani jim jako profesionálům.

Test plug-in hybridního BMW i8 roadster

Hasiči vědí, že uhasit hybrid nebo elektromobil není vzhledem k přítomnosti vysokokapacitních baterií snadné a je potřeba postupovat úplně jinak než v případě požáru automobil se spalovacím motorem. Například automobilka Tesla Motors uvádí, že v případě zjištění požáru musí hasiči použít hodně vody a směřovat ji přímo na baterie. A nejspíš přesně toho si byli hasiči z tohoto příběhu vědomi, a tak se rozhodli, že BMW rovnou umístí do velké vodní lázně.

BMW i8 potopené v kontejneru plném vody sice vypadá poněkud zvláštně, ale tento postup nejspíš splnil svůj účel. Auto v této lázni zůstalo 24 hodin a až poté bylo předáno servisu, kde zjistí, co se vlastně stalo. Faktem ale je, že ačkoliv auto „jen“ doutnalo, je v tuto chvíli naprosto zničené. Nakonec je ale dobře, že se nikomu nic nestalo.

📟 | Vanmorgen begon er een elektrische auto in een showroom te roken. Door snel handelen van de medewerkers van de…

Zveřejnil(a) Brandweer Midden- en West-Brabant dne Pondělí 25. března 2019