Je to svižné, široké, nízké a placaté, ale supersport to není. Co je to? Je to BMW i8. Z aktuálně „jen“ svižného auta by se ale mohlo stát auto vážně rychlé, protože BMW prý chystá na základech tohoto plug-in hybridu opravdový supersport.

Mnichovská značka by tak u tohoto vozu mohla využít své zkušenosti s lehkými materiály a elektrifikace. Předpokládá se že elektromotory zůstanou, ale malý 1,5litrový přeplňovaný tříválec uvolní místo jinému, mnohem většímu motoru. Spekuluje se dokonce o přeplňovaném šestiválci a výkonu přes 700 koní, což bude takřka dvakrát tolik, co má i8 nyní a dokonce o několik desítek koní víc, než by mělo mít nové BMW M8.

Nemělo by jít o přímého nástupce BMW i8 nebo snad o jeho novou generaci, ale o další model, jenž by se měl usadit na samém vrcholu modelového portfolia BMW M. Mělo by také jít o přísně limitovanou edici, aby byla zaručena její exkluzivita.

Informoval o tom britský Autocar, který jedním dechem dodává, že by se tento nový sporťák měl prodávat už v roce 2023. Cena by se prý měla pohybovat kolem 150 tisíc liber, což je v přepočtu přibližně čtyři a čtvrt milionu korun. Na mušku si nový model bere nejen konkurenční elektrifikované modely jako například Honda NSX, ale právě i sportovní auta s klasickými spalovacími motory, jako je například McLaren 570S.