BMW řady 5

Od jara 2017 bude také nové BMW řady 5, nejsportovnější a nejpokrokovější manažerský sedan své kategorie, stanovovat nová měřítka v oblasti hospodárnosti. Nové BMW 520d EfficientDynamics Edition ohromuje kombinovanou spotřebou 4,3 až 3,9 litru na 100 kilometrů (kombinované emise CO2: 114–102 g/km). Kromě toho, v březnu 2017 se v modelech BMW řady 5 vůbec poprvé v historii objeví průkopnické inovace z oblasti propojení a ovládání, které se postupně dostanou také do dalších modelových řad značky BMW – služba online vyhledávání parkovacích míst On-Street Parking Information a aktivní dlaždice menu na kontrolním displeji.

S dalším rozšířením nabídky asistenčních systémů se BMW řady 7 zase o kus blíže posouvá směrem k autonomnímu řízení. Nabídka asistenčních systémů kromě dalších nově zahrnuje systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, aktivní asistent zabraňující srážce při odbočování, varování před jízdou v protisměru a varování před vozy přijíždějícími z boku. Exkluzivní a sportovní auru BMW řady 6 podtrhnou na jaře 2017 nové atraktivní inovace z nabídky volitelné výbavy. Pro automobily BMW i a BMW iPerformance bude exkluzivně k dispozici digitální nabíjecí služba Digital Charging Service, inovativní výbava pro jednoduché a ekonomické nabíjení vysokonapěťového akumulátoru. Od března 2017 doplní nabídku výbavových prvků vozů BMW řady 3, BMW řady 4 a pro modely BMW X5 a BMW X6, nová a mimořádně kvalitní speciální výbava.

BMW 520d EfficientDynamics Edition: více radosti z jízdy, méně CO2

Od března 2017 bude možné propojit radost z jízdy, která je charakteristická pro nové BMW řady 5 Sedan, s nejnižší spotřebou paliva a emisemi CO2 v dané třídě. Nové BMW 520d EfficientDynamics Edition pohání 2litrový vznětový čtyřválec vybavený technologiemi BMW TwinPower Turbo, který odevzdává maximální výkon 140 kW/190 koní a točivý moment 400 Nm, dostupný v rozmezí mezi 1750 a 2500 ot./min. Sedan akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,5 s a dosahuje kombinované spotřeby v rozmezí 4,3 a 3,9 litru na 100 kilometrů a emisí CO2 mezi 114 a 102 g/km (hodnoty naměřené podle testovacího cyklu EU, jsou závislé na zvoleném rozměru pneumatik). Pohonná jednotka modelu BMW 520d EfficientDynamics Edition se kromě jiného vyznačuje turbodmychadlem s ložisky s nízkým třením, vysokotlakým zpětným vedením výfukových plynů, parametricky řízeným olejovým čerpadlem a zdokonaleným přímým vstřikováním paliva common rail, solenoidovými vstřikovači, které zaručují přesné dávkování paliva pod tlakem až 2000 bar.

Za dosažením minimální spotřeby paliva a nízkých emisí CO2 nestojí pouze optimalizovaná účinnost motoru a 8stupňové převodovky Steptronic, ale také zlepšená aerodynamika a v porovnání s předchůdcem výrazně nižší hmotnost. Navíc, aby došlo k optimalizaci produkce výfukových plynů, je BMW 520d EfficientDynamics Edition vybaveno technologií BMW BluePerformance, kterou kromě filtru pevných částic, oxidačního katalyzátoru a NOx katalyzátoru tvoří také katalyzátor SCR s technologií vstřikování močoviny AdBlue, jenž dále snižuje emise oxidů dusíku.

On-Street Parking Information

Informační služba o volných parkovacích místech On-Street Parking Information je dostupná v dalších modelech BMW a zahrnuje další města a metropole.

Přečtěte si také:  Test BMW iX3 (2021)

Díky inteligentnímu propojení budou mít od března 2017 řidiči velkého množství modelů BMW k dispozici nejen dopravní informace v reálném čase, ale také pomoc při hledání vhodného parkovacího místa ve velkých městských oblastech. Služba Real Time Traffic Information (RTTI), která je dostupná ve spojení s navigačním systémem Professional, bude doplněna o unikátní funkci On-Street Parking Information, zprostředkovávající informace o dostupných parkovacích místech. Podobně jako výbava RTTI, také tato digitální služba využívá inteligentního propojení a z uložených i aktuálních dat získává informace o dostupných parkovacích místech na komunikacích. Vypočítaná pravděpodobnost volného místa v cílové destinaci je řidiči zobrazována prostřednictvím barevných značek v navigační mapě na kontrolním displeji.

V budoucnu bude služba On-Street Parking Information usnadňovat hledání parkovacích míst ve více než deseti německých městech. Kromě Mnichova, Berlína, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu, Frankfurtu a Stuttgartu bude od března 2017 analyzována dostupnost parkovacích míst v reálném čase také v Norimberku, Brémách a Hannoveru. Funkce, která je v novém BMW řady 5 Sedan představena vůbec poprvé, je nyní k dispozici pro všechny běžné modely s výjimkou BMW X1, BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer.

Ještě intuitivnější: navigační systém Professional s animovanými dlaždicemi

Od března 2017 budou pro další modelové řady k dispozici nejnovější inovace v oblasti zobrazování a ovládání, které si svou premiéru odbyly v novém BMW řady 5. Díky vylepšenému grafickému provedení bude ovládání BMW řady 7, BMW řady 6 a některých variant BMW M6 ve spojení s navigačním systémem Professional ještě intuitivnější. Kontrolní displej zobrazí menu v podobě horizontálně uspořádaných dlaždic. Pořadí těchto šesti dlaždic zobrazovaných jako hlavní menu si řidič může individuálně konfigurovat. Tím je zaručen pohodlnější a rychlejší přístup k požadovanému obsahu. Novou nabídkou je tlačítko „Zprávy“, umocňující přístup k příchozím SMS zprávám a e-mailům, stejně jako k informacím o provozu vozidla.

Na dlaždicích se trvale a živě zobrazuje aktuální stav dané funkce. Například dlaždice navigace zobrazuje trasu, po které se vozidlo momentálně pohybuje, zatímco grafika zábavního menu zobrazuje název právě přehrávané skladby, včetně obalu alba, případně název zvolené rozhlasové stanice.

BMW řady 7 s dalšími asistenčními systémy a funkcí Remote 3D View

Od jara roku 2017 bude pro BMW řady 7 možné vybírat z ještě širší palety asistenčních systémů, které mají za úkol zajistit ještě větší radost z jízdy, pohodlí a bezpečnost. Od března 2017 budou tyto systémy součástí volitelného výbavového paketu Driving Assistant Plus. Řidiči nabízejí účinnou pomoc v mnoha různých situacích a ukazují cestu k automatizovanému řízení. Například asistent řízení a jízdy v pruhu, který se v luxusních sedanech objevuje poprvé, bude doplněn o funkci varování při změně jízdního pruhu, která přijde ke slovu při jízdě po dálnicích a komunikacích s oddělenými jízdními pruhy. V rychlostech 70 až 180 km/h řidič může iniciovat změnu jízdního pruhu pouze podržením páčky ukazatele směru v první pozici. Senzory systému následně analyzují situaci ve vedlejším pruhu, a pokud zjistí, že je tento pruh volný a žádná vozidla se vysokou rychlostí nepřibližují, asistent řízení řidiči pomůže pohodlně změnit jízdní pruh.

Přečtěte si také:  Rychlý test: BMW M4 Competition (2021)

Další funkcí výbavy Driving Assistant Plus je aktivní systém ActiveAssist Collision Avoidance varující před srážkou. Tento systém řidiči poskytuje asistenci ve chvíli, kdy je z důvodu náhlého výskytu překážky na vozovce zapotřebí rychlá změna jízdního pruhu, a to až do rychlosti 160 km/h. Funkce varování před z boku přijíždějícími vozy Cross Traffic Alert, která se od března 2017 rovněž stane součástí tohoto paketu, poskytuje vizuální a akustické upozornění, pokud systém rozpoznávání dopravních značek zjistí, že řidič přehlédl značku Dej přednost v jízdě. Funkce nového systému Driving Assitant doplňuje upozornění na jízdu v protisměru Wrong-Way Driving Alert. Tato funkce analyzuje navigační data s cílem nabídnout informace o nebezpečných situacích a zasáhne ve chvíli, kdy zjistí, že vozidlo vjíždí do jednosměrky, do protisměru na kruhovém objezdu nebo dálničním sjezdu.

Ve spojení s kamerovým systémem Surround View, který poskytuje asistenci ve chvíli, kdy vozidlo manévruje v obtížných situacích, budou mít řidiči BMW řady 7 v budoucnu přístup k funkci Remote 3D View, která jim nabídne trvalý přístup k trojrozměrnému živému obrazu jejich vozidla a jeho okolí. Tento obraz je přenášen do jejich chytrých telefonů prostřednictvím aplikace BMW Connected.

Nová výbava pro BMW řady 3 a BMW řady 4: Multifunkční přístrojový panel

Od března 2017 bude pro modely BMW řady 3 a BMW řady 4 na přání k dispozici novátorský prvek zobrazovací technologie v podobě multifunkčního přístrojového panelu, který pomůže nabídnout ještě intenzivnější zážitky z řízení. Plně digitální barevný TFT displej je vybaven technologií black panel a zprostředkovává jízdní informace v individuálně volitelném designu. Barevné schéma, grafická prezentace zobrazovaných údajů a volitelný obsah lze upravovat pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control.

V režimu COMFORT displej zobrazuje konvenční obraz čtyř kulatých přístrojů s odpovídající grafikou. Funkce zoom zdůrazňuje aktuální rychlost jízdy a otáčky motoru.

V režimu ECO PRO je otáčkoměr nahrazen doplňujícími informacemi o efektivitě provozu. Režim SPORT zobrazuje aktuální rychlost digitálně v podobě velké centrální číslice, zatímco zvolený převodový stupeň je indikován uprostřed otáčkoměru.

BMW řady 6 se speciálními doplňky exteriéru i interiéru

Od jara 2017 budou nové a atraktivní prvky speciální výbavy k dispozici i pro BMW řady 6. Tyto prvky, které jsou k dispozici exkluzivně pro BMW řady 6 Coupé, BMW řady 6 Cabrio a BMW řady 6 Gran Coupé, podtrhují sportovní charakter trojice těchto luxusních modelů. Dostupné laky karoserie budou doplněny o zbrusu novou variantu modrá Sonic Speed. V kombinaci s M sportovním paketem budou k dispozici nová dvoubarevná dvacetipalcová kola z lehkých slitin s dvojitými paprsky a dojezdové pneumatiky o jiném rozměru vpředu a vzadu. Novinkou bude také obložení interiéru v karbonovém provedení.

Přečtěte si také:  Volkswagen ukazuje skici nového Multivanu, který bude stát na stejném podvozku jako Caddy

Komfortní, ekologické, úsporné: Digital Charging Service pro vozy BMW i a BMW iPerformance

Značka BMW i se stala průkopníkem na poli udržitelné individuální mobility nejen díky přelomovým koncepcím automobilů a technologií, ale také díky celé řadě inovativních služeb. Nejnovější inovací v tomto ohledu je služba Digital Charging Service pro inteligentní dobíjení vysokonapěťových akumulátorů automobilů BMW i a BMW iPerformance. BMW Group je tak první automobilkou, která nabízí systém umožňující řidiči v procesu dobíjení pohodlně využít výhodných tarifů nebo vysokého podílu solární energie, generované jeho vlastním systémem. Aby dosáhl nejvýhodnější možné ceny za dobíjení, bere systém BMW Digital Charging Service v úvahu nejen tarify s dynamicky se měnící cenou elektřiny v průběhu dne, ale také ty, jež zahrnují předdefinované nejvyšší a nejnižší ceny. Ve výsledku je tak možné například maximálně využít zvláště výhodných nočních tarifů.

Ve spojení s nabíječkou BMW i Wallbox Connect může Digital Charging Service také optimalizovat využití elektřiny z domácího fotovoltaického systému. V tomto případě je množství doma generované solární elektřiny předpovídáno v závislosti na datech o výkonnosti systému a aktuální předpovědi počasí. S využitím těchto dat je také možné určit množství solární energie, která není v domácnosti spotřebována v době, kdy je vyrobena, a může tedy být využita pro zajištění zcela bezemisní mobility. Výsledkem je, že jsou plně elektrické a/nebo hybridní automobily ideálně integrovány do domácího systému a do zákazníkova individuálního energetického konceptu.

Služba BMW Digital Charging Service automaticky naplánuje začátek a konec dobíjecího procesu s ohledem na minimální náklady nebo maximální podíl ekologicky vyrobené elektřiny. Dobíjecí rozvrh přitom vždy zajistí, že je vozidlo v požadovaný čas odjezdu nabito na maximální kapacitu a že jeho interiér je plně klimatizován. Tato jedinečná služba je integrální součástí systému BMW ConnectedDrive Services, dostupného pro všechny automobily BMW i a BMW iPerformance.

Nová kola z lehkých slitin pro BMW X5 a BMW X6

Od jara 2017 bude nabídka volitelné výbavy pro modely BMW X5 a BMW X6 poprvé zahrnovat 21palcová kola z lehkých slitin, která byla dříve dostupná výhradně prostřednictvím nabídky Originálního BMW příslušenství. M kola z lehkých slitin se vyznačují dvojitými paprsky ve dvoubarevném provedení s matnými paprsky a pneumatikami s možností nouzového dojetí v nestejném rozměru pro přední a zadní nápravu. Nabízejí se pouze v kombinaci s M sportovním paketem pro všechny modelové varianty s výjimkou BMW X5 sDrive25d, BMW X5 xDrive25d a BMW X5 xDrive40e iPerformance.

Od jara 2017 bude nabídka standardní výbavy pro BMW X5 M a BMW X6 M doplněna o navigační paket ConnectedDrive, jehož součástí je i příprava pro telefon s indukčním dobíjením. Kromě jiných prvků výbavy je jeho součástí navigační systém Professional, držák na chytrý telefon s možností indukčního dobíjení, služba RTTI včetně informací o parkování On-Street Parking Information, WiFi hotspot, služby ConnectedDrive Services, Concierge Services a Remote Services.