Řada tradičních automobilek se čas od času ráda vrátí do minulosti, aby připomněla své kořeny. Například Lamborghini to udělalo se znovuzrozením modelu Countach, který, byť je nesmírně drahý a hybridní, má u zákazníků velký úspěch. A na minulost se rozhodlo vzpomenout také Bentley, které do nabídky vrací čtveřici klasických laků karoserie let už dávno minulých.

Těmi laky jsou Dove Grey, Claret, Old English White a Oxford Blue. Nejstarší barvou ze seznamu je šedá Dove Grey, která vznikla ve třicátých letech minulého století. Prohlédnout si ji můžete v galerii.

Přečtěte si také:  Bentley dalo vzniknout jedinečnému modelu Bentayga, určeném pro slavnou palírnu whiskey The Macallan

Další barvy, ačkoliv jsou o něco málo mladší, jsou ale také zajímavé. Například vínová Claret byla vytvořena speciálně pro Bentley, které automobilka věnovala Královně Alžbětě II. K oslavám 50 let na trůně. Mimochodem, barva je inspirována královskými speciály Bentley ze čtyřicátých let.

Old English White, jak už její název napovídá, je klasickou bílou barvou, která byla u Bentley hojně používána v padesátých letech. Sama automobilka o ní mluví jako o nadčasové a hodné jakéhokoliv modelu Bentley. Zajímavá je i Oxford Blue, která je nejtmavší modrou barvou v nabídce, přičemž vznikla už v šedesátých letech.

Přečtěte si také:  Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner slaví 100. výročí značky. Vznikne jen 100 kusů

Bentley v rámci uvedení těchto barev zrevidovali nabídku laků divize Mulliner a zjistilo, že v ní je 15 barev, které jsou více než 50 let staré. Zároveň ale jedním slovem dodává, že Mulliner je schopen se přizpůsobit jakémukoliv zákaznickému přání a namíchat i barvu, jaká třeba nemá obdoby. Jediným limitem je peněženka zákazníka.

Přidat komentář