2021 lamborghini countach

Takhle fantasticky zní nové Lamborghini Countach! Nechybí mu ani ty tolik typické „Lambo dveře“

Autor: Anina Russová - Zdroj: Speedster404 (youtube.com) - Foto: Lamborghini - 17. 8. 2021


Už víme, jak vypadá, víme také, jakou techniku automobilka zvolila. Zatím jsme ale nevěděli, jak zní. I to se ale konečně mění. Nové Lamborghini Countach bylo zachyceno při odjezdu ze své premiéry a je to skvělá podívaná a ještě lepší poslech.

Už jen samotné nastartování té skvělé V12 dá všem v okruhu několika desítek metrů najevo, že tohle není hračka pro malý kluky. Zvuk studeného nastartovaného motoru je příjemně syrový a hutný. Jakmile ale řidič lehce prošlápne plynový pedál, ozve se to pro Lamborghini typické zaštěknutí. A co teprve, až se motor ohřeje a bude vytočený do otáček! To je sice zvuk, na který si ještě musíme počkat, ale je jasné, že bude stát za to.

Přečtěte si také:  Lamborghini Countach LPI 800-4 oficiálně. Dostalo pohon všech kol a hybridní pohon

Pokud jste náhodou detailní popis této horké novinky propásli, pojďme si to ve zkratce zopakovat. Nové Lamborghini Countach vzniklo jako oslava padesátých narozenin původního modelu. Design karoserie, byť je velmi současný, odkazuje právě na ikonu sedmdesátých let. Nechybí ani typické „lambo-dveře“, které se otevírají směrem nahoru!

O pohon se stará V12 spolupracující s mild-hybridní technologií, přičemž celkový výkon soustavy je 803 koní. Toto stádo na všechna čtyři kola přenáší sedmistupňová robotizovaná převodovka. Z klidu na 100 km/h se nový Countach rozjede jen za 2,8 sekundy, na 200 km/h za 8,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví na cifře 355 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek