Bentley-Grand-Convertible-by-Mulliner-video

Bentley Grand Convertible potichu představeno, „práskl“ ho Shmee150

Autor: Pavel Srp - 20. 11. 2017


Říkali jste si, že obrovský kabriolet Rolls-Royce Dawn nemůže zůstat bez odpovědi? A vidíte, nezůstal. Nejdříve na něj zareagoval Mercedes-Benz, který představil Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet, a teď – i když tak trochu v tichosti – také Bentley.

Nový velký a luxusní kabriolet Bentley Grand Convertible by Mulliner, jak se auto jmenuje, představila britská automobilka v dealerství ve společnosti Al Habtoor Motors v Dubaji v Bentley Emirates.

Jde o model oslavující výročí založení značky v roce 1919 a bude vyroben v limitované edici pouhých 19 kusů. Vůz vychází z toho nejlepšího, co značka v nabídce má, tedy z modelu Mulsanne, a navazuje na koncept představený už před třemi lety.

O pohon vozu se bude starat motor převzatý z Bentley Mulsanne Speed. Půjde o dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový osmiválec s objemem 6,75 litru, jehož výkon je 395 kW/538 koní a točivý moment vrcholí 1 100 Nm. Detailnější technické údaje však nejsou k dispozici.

K zákazníkům by se vozy měly dostat v letech 2018 a 2019 a jejich cena by se měla pohybovat kolem 3,5 milionů dolarů, v přepočtu přibližně 76 milionů Kč.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek