Bentley Bentayga je pořádným kusem luxusního auta a tak se není čemu divit, že si zaslouží také pořádně velká kola. Bentley posledních pět let vyvíjelo a testovalo zbrusu nové disky a výsledkem jsou největší karbonová kola na světě. Bentayga je dostane v průměru 22 palců a to v rámci programu Mulliner.

Oněch pět vývojových a testovacích let odpovídá době, kdy je Bentayga na trhu. Jak tedy vidno, Bentley s nimi počítalo od počátku. Spolupracovalo na nich se společností Bucci Composites, přičemž výsledné disky nejsou zajímavé jen svým designem.

Přečtěte si také:  Víte, jak dlouho trvá postavit jednu Bentaygu? Bentley nás vezme do výrobního procesu

Asi netřeba připomínat, že hlavními pozitivními vlastnostmi karbonu jsou pevnost a nízká hmotnost. A ta hrála při vývoji těchto disků velkou roli. Ve výsledku je tak každé kolo o šest kilogramů lehčí než standardní kola dodávaná na tento model. Bentley tvrdí, že tato kola umožní lepší ovladatelnost auta, přilnavost pneumatik a lepší fungování brzd.

A ta pevnost? Bentley nechalo kola otestovat organizací TÜV a ta se s tím moc nemazlila. S disky zkoušela najet na obrubník, narazit na obrubník, projet díry v silnici a dokonce také zkoušela jejich fungování s extrémně nafouknutými nebo naopak podhuštěnými pneumatikami. Všechny testy dopadly na výbornou. Kola toho prý vydrží opravdu hodně. Ve chvíli, kdy došlo k poruše ráfku, unikal vzduch z pneumatiky dokonce pomaleji než při stejném poškození klasického litého kola.

Přečtěte si také:  Jak vypadají karbonová kola na Porsche 911 naživo? Podívejte se

Zajímavá jistě bude také cena kol. Bentley ji zatím nezveřejnilo, ale tvrdí, že se disky dostanou do prodeje ještě během tohoto roku, kdy také bude cena zveřejněna.

Přidat komentář