Porsche před nedávnem představilo karbonová kola pro své modely. Porsche je nabízí výhradně pro model 911 Turbo S a pouze v rámci příplatkového balíčku Exclusive.

Ačkoliv se na trh mají dostat až na začátku roku, na ulici už bylo přistiženo auto, které je obouvalo. Na první pohled ale není poznat, že je na kolech „něco jiného“. Že jde o nová karbonová kola ale prozradí jejich nezaměnitelný design. Podle popisku u fotografie na instagramu jde o testovací auto, které bylo vyfoceno ve Weissachu, kde se nachází vývojové centrum automobilky.

Kola budou mít rozměr 9×20 palců pro přední nápravu a 11×20 palců pro zadní nápravu. Karbonové disky jsou vyrobeny ze dvou částí. Ta první je samotný střed, který je tvořen zhruba dvěma sty karbonových částí. Zbylá část, kterou je límec, je vyrobená ze speciálně zapleteného karbonu. Po složení v jeden celek jsou kola následně ještě naimpregnována pryskyřicí, kalena při extrémně vysokých teplotách a pak dlouho a pomalu chlazena.

A proč Porsche nabízí takové disky? Je to jednoduché, jsou totiž pevnější, ale zároveň lehčí a odolnější než klasické disky. Oproti standardním hliníkovým diskům jsou až o 8,5 kilogramu lehčí, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech auta.