Pokud bychom měli Bentley Bentayga připodobnit k nějakému jinému, o něco běžnějšímu modelu, pak je mu nejblíže Audi Q7. Ovšem zatímco o výrobu Audi se starají především roboti a umělá inteligence, Bentley vsadilo hlavně na lidský přístup a jemný dotek.

A nutno říct, že opravdu hodně lidského přístupu, protože vyrobit jedno jediné auto zabere 127 člověkohodin, tedy 16 pracovních dnů. To vše probíhá v britské továrně Crewe, kde Bentley sídlí už od roku 1946. Jaký fofr taková stavba auta je, ukazuje video přímo z dílny automobilky.

Bentley Bentayga přijíždí s novými verzemi: 4místné i 7místné

A v tom je vidět několik zajímavostí. Jednou z nich je třeba sklad dřevěného obložení, které je následně použito v interiérech modelu Bentayga. Nejde o žádnou imitaci dřeva, jsme v superprémiovém segmentu, tady žádná imitace prostě nemá místo.

A aby bylo úplně jasné, co všechno za jedním Bentley Bentayga stojí, poskytla automobilka i rozpis prací. Jen sestavení motoru trvá 13,4 hodiny. Lakování přidává 24 hodin, ono dřevěné obložení dalších 10 hodin, finální montáž auta dalších 19 hodin, 8 hodin trvá dolaďování detailů a testování a zjišťování kvality zpracování neuvěřitelných 52,5 hodiny.

Specialistům, kteří se na stavbě auta podílejí, je jedno, jestli je pod kapotou osmiválec nebo hybrid. Nakonec to vyjde nastejno. Důležitá je prý kvalita zpracování. A na tu se v Bentley hodně dbá.