Už před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že zloději stále více využívají signálů z klíčů od aut, aby si tak během několika sekund nakódovali svůj vlastní klíč a s vyhlédnutým autem pohodlně odjeli. V praxi bohužel platí, že čím chytřejší auto, tím je pro zloděje jednodušší jej bez zádrhelu odvézt. Podrobnosti o tom si můžete přečíst zde.

Na tento nový zlodějský fenomén už zareagovaly některé automobilky. SEAT například klíče od svých aut umí po chvilce nečinnosti vypínat, takže nejde na dálku zachytit jeho signál. Stejně tak fungují klíče i od Škody nebo Fordu. Proti zlodějům bojuje i Kia, která sice neuspává klíče, ale zato na některých trzích zákazníkům nabízí speciální kapsičku, do které se klíč dá a jeho signál se pak nešíří.

Jak ale ukazuje přiložené video, něco podobného by mělo urgentně začít vymýšlet i BMW. Na záběrech je zachyceno jedno BMW M2 a dvojice zlodějů. Vše se odehrálo jen před několika málo dny v Polsku, přičemž majitel auta i kamery, která vše nahrává, chtěl světu ukázat, jak snadné je dnes ukrást auto. Bohužel pro nás. Na záběrech je vidět dvojice zlodějů, která si zaparkovaná auta nejprve pečlivě obhlédla, aby se za chvíli na místo vrátila.

Máte v autě bezklíčový přístup? Víme, jak zabránit jeho zneužití!

Zatímco jeden stojí u auta s něčím, co nahrazuje klíč, druhý se pohybuje co možná nejblíže vchodovým dveřím domu s další technickou vychytávkou, konkrétně se zesilovačem signálu klíčů. Zkouší najít ideální místo, kde jeho zesilovač signál klíče zachytí, což se mu během chvilky podaří, přičemž druhý okamžitě odemyká auto. Díky stejnému triku pak BMW nastartují a vzhledem k tomu, že jde o hodně hlučné BMW, rychle také odjíždí.

Celé to naštěstí dobře skončilo. Majitel měl auto napojené také na satelitní vyhledávání. Zloději to sice nemohli vědět, ale aby si byli jisti, že auto nikdo nesleduje, nechali jej nějaký čas odstavené jen pár kilometrů od místa, kde jej ukradli. Proto se asi hodinu a půl od krádeže vrátilo v pořádku svému majiteli. Ten pak přiznal, že už nikdy nenechá klíče od auta v blízkosti vchodových dveří, což ostatně doporučujeme všem, kteří si svého auta cení.