Autu se za jízdy uvolnilo kolo a nabouralo zaparkované auto. Škoda je vysoká

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 25. 8. 2022


Nedělá to nikdo, přesto je to zapsáno v zákoně. Řeč je o pravidelné kontrole technického stavu auta před každou jízdou. Přesně to je totiž jednou z povinností všech řidičů, ale ruku na srdce, kdo opravdu před jízdou obejde a zkontroluje celé auto? Centrum služeb pro silniční dopravu přitom před časem upozornilo: „Před každou jízdou musí řidič provést prohlídku vozidla, které hodlá pro jízdu použít, a přesvědčit se o jeho bezvadném technickém stavu.“

Jenomže jak ukázal případ z Jablonecka, přeci jen bychom se my řidiči měli o technickém stavu svých aut před jízdou opravdu přesvědčit. Řidič Volkswagenu Sharan to neudělal a teď má na krku vysokou škodu, nehodu a k tomu navíc ještě pokutu od policie.

To proto, že se mu v úterý 23. srpna v Proseči nad Nisou na silnici první třídy číslo 14 uvolnilo za jízdy kolo z auta. A jak už to tak bývá, vydalo se svou vlastní cestou, která skončila nárazem do jednoho ze zaparkovaných aut.

Podle policie neměl řidič v dechu alkohol, šlo opravdu jen o technický problém. Kdyby si býval řidič před cestou zkontroloval dotažení šroubů na kolech, nemuselo se to stát. Takto fakticky způsobil odhadem škodu 120 000 Kč.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru