Náklaďák jel po dálnici bez předního kola. Řidič o tom věděl, prý hledal servis

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 11. 6. 2022 0

Tento týden probíhá celorepubliková policejní akce zaměřená mimo jiné i na řidiče nákladních aut a kamionů. Jeden z řidičů ukázal, proč by se právě na ně měla policie zaměřovat častěji. Na dálnici D5 totiž vyrazil bez předního kola.

Neuvěřitelný hazard

Kam dal řidič náklaďáku hlavu, nechápali policisté, kteří jej zastavili 9. června před polednem na 70. kilometru dálnice D5. Důvodem k zastavení byl fakt, že nákladní auto vůbec nemělo jedno přední kolo. Policisté stav auta popsali jako hrubě technicky nezpůsobilé, což je více než trefné. „Čtyřiatřicetiletý řidič z ciziny o závadě věděl, jel z Líní a chtěl cestou najít nějaký autoservis, kde by mu vozidlo opravili,“ řekla krajská tisková policejní mluvčí Dagmar Brožová.  

Dopravní policisté nakonec vše vyhodnotili jako přestupek, a to jak vůči řidiči, tak provozovateli auta. Řidiči byla uložen kauce ve výši 10 000 Kč, ale kromě té se může dočkat ještě další pokuty ze strany správního úřadu. Stejně jako provozovatel auta.

Přečtěte si také:  Policisté otevřeně promluvili o velkém problému českých silnic. I kvůli němu bude spuštěna policejní akce

Řidiči nejspíš vůbec nedošlo, jakého hazardu se dopustil. Co by asi dělal, kdyby musel dobrzdit kolonu nebo se vyhnout nenadálé překážce, to nejspíš ani on sám neví.