policie-kontrola

Policisté otevřeně promluvili o velkém problému českých silnic. I kvůli němu bude spuštěna policejní akce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 9. 6. 2022


Nehoda staršího muže na koloběžce a náklaďáku vezoucího dřevo. Nebo dopravní nehoda tří nákladních aut na Pražském okruhu. To je výčet problémů řidičů kamionů jen za posledních pár dnů. Pokud k tomu přidáme to, že řada z nich jezdí přetížená, bez odpočinku či pod vlivem, a k tomu se během jízdy vůbec nevěnuje řízení a předjíždí tam, kde nesmí, dostaneme se k jádru problému, na který v polovině týdne upozornili přímo policisté. Tím problémem jsou někteří řidiči kamionu, kteří na silnicích nemají co pohledávat.

Na chování některých kamioňáků policie upozornila na svém facebookovém profilu, kde zároveň uvedla, že vzhledem k několika nedávným okolnostem bude ve vytipovaných krajích spuštěna dopravně bezpečnostní akce.

Policisté mimo jiné napsali: „Za uplynulý víkend zemřelo na českých silnicích šest osob. Jedná se o jedno z nejtragičtějších období od začátku roku, a nejen z toho důvodu jsme se rozhodli spustit ve vytipovaných krajích dopravně bezpečnostní akci. V žádném případě nechceme „šikanovat“ slušné řidiče, nicméně dlouhodobě sledujeme problematické chování některých účastníků silničního provozu, které často tou nejvyšší cenou platí ostatní řidiči.“

A co těmi některými účastníky myslí? To vysvětlili následně takto: „V tomto případě je řeč o řidičích nákladních vozidel, kteří se nevěnují řízení, jezdí přetížení, bezohlednou jízdou narušují plynulost provozu anebo předjíždí v místech, kde je to zakázáno. Je pro nás zkrátka těžko pochopitelné, jak si může někdo dovolit při řízení mnohatunového nákladní vozidla sledovat na mobilu fotbalové utkání, číst si noviny anebo si psát SMS. Právě na tyto hříšníky se chceme zaměřit.“

V následujících dnech by si tedy všichni řidiči, nejen kamioňáci, měli dát pozor na zvýšený počet policistů na silnicích.

Štítky: , , , ,

34 názorů na “Policisté otevřeně promluvili o velkém problému českých silnic. I kvůli němu bude spuštěna policejní akce”

 1. Kdypak už se policie uráčí při těchto akcích, kdy kontroluje, zda řidiči dodržují zákon, začít také zákon sama dodržovat? Konkrétně §13 zákona o Policii ČR, který jí ukládat při každém služebním úkonu poučit osoby dotčené úkonem? Poučení má obsahovat právní důvod policistova jednání a poučení o možnosti odmítnout vypovídat proti sobě. Nebo to snad někdy někdo od nich slyšel? Já tedy za svých 50 let za volantem nikdy!

 2. Já bych byl momentálně milejší k úkonu, který chtějí policisté udělat. Jsem zásadně pro,aby takových akcí,na nepoctivé kamioňáky a jejich zaměstnavatelů, kteří je do toho většinou nutí,bylo mnohem více. Nic méně zde všem ještě uniká i jiný nešvar, a nebo ho možná nikdo vidět nechce,a to je velký počet a po většinu přeložené soupravy zemědělských strojů! Traktory typu Johnn Deere+vlek a máme zde krásných 40tun+

 3. Ksy bude policie dohlížet na řidiče osobních automobilů kteří předjížději na plné či dvojite plné čáře jezdí přes zebru atd?

 4. To je komedie 1x za rok.
  Ano, někteří jsou prasata. Ale stejný nebo možná horší poměr je u chodců, koloběžkářů , cyklistů a nikdo to neřeší. Ke smrti může dojít vždy.

 5. A či ta sanitka dnes na černém mostě nic na nás nesvadejte rozkopana republika i ojizdne trasy a to nemá být sáhněte si do svého auta svědomí všichni včetně policistů můžu doložit fotografiemi

 6. Kontrola je při akcích? A co kontrolovat všechny? Nákladní i osobní auta bez rozdílu? Jak se prokáže řidič dodávky že měl pauzu když nemá v autě tachograf? To samé řidič osobáku?? Za vše můžou kamiony..

 7. Jo kamioňáci..u nás u Slaného je pro kamiony zákaz,mají objízdnou trasu jinudy,ale ignorují značení a když přijedou k rozkopané silnici,tak na to čumí (nechci říct jako co)a hrozně se diví,že to nejde dál.Už tady utrhli několik krajnic a ucpali ty vesnické úzké silničky,kde se snaží nacpat.Já osobně jim už neuhybám,nemáš tady co dělat,tak si vycouvej!

 8. Na dálnici nesmyslné usekove měření, ale že vám bezmozci jezdí metr za kufrem nikoho nezajímá. Styl jízdy z F1, je už dlouho českou tradici, ale policie číhá na cizí kamion, aby mu prolustrovali kartu z tachografu. Taky jsou tyto kontroly hodně důležité, ale zůstává tu to ale……

 9. Je to o tom, že policie umí jen měřit rychlost a vážit. Policii např vůbec nezajímají neplatné značky, špatně vyznačena omezení při stavbách atd. Velký problém jsou autoškoly, kde vás nic nenaučí. Řidič, který má klidně i deset pojistných událostí, platí jen vyšší pojistné, jinak ho nikdo neřeší. Potom se zmůžeme jen na statistiky a komentáře v médiích.

 10. Hlavně si pisálci nejdříve ověřte kolik vlastně ve skutečnosti způsobí kamiony a kolik osobáky nebo dodávky. Asi se budete hodně divit. Jenže kamion je velkej a že vše může.

  1. Až na to dylino že to prohlásila policie a ne „pisálek“ ….ale to by člověk musel vědět co ty divné párované čárky dole a nahoře znamenají

 11. Dobrý den jsem také řidič kamionu a je mi dost smutno když vidím jak se kolegové chovají při předjíždění tě nepustí zařadit a v zákazu předjíždění sníží rychlost vozu a strašně se baví že je za ním kolona atd na tohle by se měli zaměřit naši policisté, je pravda že většinou jsou to cizí SPZ a za další mě štvou řidiči osobních vozů tam kde máme možnost předjíždět s kamionem tak stejně tě vyblikávají a troubý na tebe jako bys udělal něco hrozného prostě jsme k sobě hrozně neohleduplný. Všechny bych do toho posadil ať si zkusí jak se s tím jezdí a hlavně brzdí a věřím že přestanou vybrždovat.

 12. Kdyby se dávaly poradny pokuty za přestupky tak by si to všichni rozmyslely. Jak v Německu nebo Rakousku. V Česku na silnicích je to tragédie a přijde mi že poslední dobou řidičáky rozdávají. Hnus velebnosti!!!!

 13. Takovým řidičům kamionů by slušelo:
  Doživotní zákaz řízení a možná i obecné ohrožení.

  1. Ono i řidičům osobních vozů s bohatších vrstev ty si myslí že vše uplatí i to že se chovají jako prasata

 14. Tak ty kamiony zakažte!posílejte si zboží třebas na hrbu a my konečně budem mít klid!!stejně už to za ty peníze nechce nikdo dělat!!radši 8h v kanceláři než 15h v boudě!!

 15. Prostřední pro kamiony ? 🤣🤣🤣 Pan by potřeboval zopakovat autoškolu , pokud vůbec má ř.p.

 16. Mezi všemi skupinami řidičů je vždy někdo kdo dělá přestupky. Já osobně řídím kamion. A není to tak dlouho co se mi stala příhoda. Na 53 km D1. Směr Praha. Jsou tam Tři pruhy jeden pro naložené kamiony. A prostřední pro kamiony a levý pro OS. A ostatní dopravu. Při stoupání jsem začal předjíždění pomalého kamionu v dostatečné vzdálenosti a v zrcátku jsem viděl dosti daleko dodávku. A po předjetí jsem se chtěl zařadit když mi zmíněná dodávka predjela Srbské Pz. A vybrzdila do zastavení. Vše mám na kameře. Po té mi dodávka vybrzdovala ještě dvakrát. A po telefonu na dálniční policii. Mě bylo řečeno že s tím něco udělají. SPZ dostaly a až do Prahy jsem nikde neviděl zmíněnou dodávku zastavenou. Ale Dvě hlídky na výjezdech. Tak o čem to je. Zmíněné kamiony se dřevem jsou PL.
  A řídící z východu RO. a BG děs ti raději auto pretrhnou aby předjeli. Ale naši strážci nic.

  1. Zase bych to neházel jen na řidiče pl,ro,bg když i velká část Čechů jsou prasata.Když jsou otevřeny váhy na Haťe tak stojí všichni dřevaři a hlavně české SPZ. K tomu prvnímu no pokuď brzdil prudce a fakt jsi mu tam nevjel tak je lepší začít brzdit až po nárazu hlavně s tou kamerou.

  2. „Jsou tam Tři pruhy jeden pro naložené kamiony. A prostřední pro kamiony a levý pro OS. A ostatní dopravu.“

   To je nesmysl, měl byste se vrátit do autoškoly. Vizte § 12 Zákona o provozu na pozemních komunikacích.

 17. Žatec zmíněný st.pan na koloběžce. Máme tady pro nákladní auta objizdnou trasu Žatce, tak zvanou uhelnou trasu..ale nikdobtam nejede a vše jezdí přes město dále okolo lidlu a směr Rakovník.. K této tragédii nemuselo dojít kdyby radní a kompetenti lidé dohlížel na situaci projizdeni velkych nákladních aut Žatcem. Silnice zužuje a když se potká kamion a autobus nebo dva kamiony tak je problém.. Auta stojící při krajnici mají často urazene zrcátka.

 18. Vždy jsem se domníval, že dopravní předpisy platí obecne6, tedy pro všechny. Neomlouvám kamioňaky, ale to popsané nedělají snad jen chodci.

  1. Chodci možná nepředjíždí kde nemají nebo nejezdí přetížení, ale do telefonu čumí také, ne že ne! 🤔

   1. A či ta sanitka dnes na černém mostě nic na nás nesvadejte rozkopana republika i ojizdne trasy a to nemá být sáhněte si do svého auta svědomí všichni včetně policistů můžu doložit fotografiemi

 19. Jan Vodnansky

  Zil jsem v presvedceni, ze policie cr dohlizi na dodrzovani dopravnich predpisu permanentne. Jak je videt, tak jen pri akcich. Smutne. Pak se nelze divit tomu, co se na silnicich v cr deje. Je to des a hruza.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru