Audi RS3 je sice monstrum, ale v Manhart Performance ho poladili na 500 koní

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Manhart Performance - 5. 6. 2022 0

Audi RS 3 je ve své aktuální generaci jedním z nejživějších a nejrychlejších hot-hatchů. Už ve své sériové verzi dokáže nabídnout pořádnou porci rychlosti, ale v Manhart Performance si řekli, že je to pořád málo.

Úpravce Manhart Performance poslední dobou představuje jednu novinku vedle druhé. Jednou z těch opravdu zajímavých je ale rozhodně úprava pro Audi RS 3, a to pro obě varianty karoserie: jak pro sedan, tak i pro hatchback.

Přečtěte si také:  Mansory představuje F9XX. Je to upravené Ferrari SF90 Stradale s 1000 koňmi

Tahle ostrá hračka má pod kapotou pětiválec o objemu 2,5 litru, který je ve standardu naladěn na 400 koní a 500 Nm. To vše je přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic posíláno na všechna čtyři kola. Jenomže úpravce si připravil tuningový balíček s označením MHtronik Powerbox, který upravuje řídící jednotku, čímž se výkon dostane až na 500 koní.

Test Audi RS 3 Sportback (2022)

Manhart Performance se nepochlubil s žádnými konkrétními čísly ohledně změny dynamiky, ale je dost jisté, že tento nárůst výkonu se podepíše mimo jiné i na zrychlení z 0 na 100 km/h, které se v případě standardní verze odehraje jen za 3,8 sekundy.

Celý projekt nakonec dostal jméno Manhart RS3 500 a kromě výše zmíněných zásahů do techniky prošel i úpravou designu. Dostal poměrně agresivně laděný bodykit, 20“ litá kola Concave One a decentně snížený podvozek. Upraven byl i výfuk, který nejen, že dopomohl k onomu výkonu, ale také prý k parádnímu zvukovému projevu. Cenu úpravce ještě neprozradil, ale zájemci prý už mohou objednávat.