Před několika týdny jsme vám ukazovali práci americké partičky specializující se na lakování aut, která tehdy představila super extra černé Mitsubishi. V diskuzích jsme se dočetli názory, které říkaly, že to není reálné a určitě jde jen o nějakou videomontáž. Vězte, že ta extrémně černá, která světlo neodráží, ale pohlcuje, je reálná a před časem ji použila i automobilka BMW.

Ale pojďme zpět k partě lakýrníků, kteří zjevně patří mezi špičku ve svém oboru. Vzali si za cíl, ukázat, co vše je na poli laků na auta dnes možné. Po superčerném Mitsubishi tak ukázali Audi A4, kterou nalakovali speciálním lakem, reagujícím na teplo. Ta na autě podle nás vypadá velmi dobře, ale mezi velké nevýhody bude patřit to, že na takto nalakované auto bude chtít každý sahat. Důvod, proč tomu tak podle nás bude, najdete v přiloženém videu.

Specialisté z DipYourCar totiž nalakovali toto Audi barvou s termotorpními kapalnými krystaly. Právě proto lak auta reaguje na teplotu a to ve velkém množství různých barev, od žluté, přes zlatou, oranžovou, po modrou, fialovou či růžovou. V tom je toto lakování hodně specifické a hlavně jedinečné. Většinou takto řešené barvy umí reagovat jen změnou v jednu jedinou barvu.

Přečtěte si také:  Test plug-in hybridu Audi A6 Avant 55 TFSIe quattro (2021)

Stejně jako v případě té superčerné, je i tato karoserie nalakována tak, aby dobře vypadala na videu. To ale neznamená, že ji nejde mít na autě. Jen by to podle autora chtělo ještě jeden nebo dva krycí laky, aby byl lak chráněn před vnějšími vlivy. Pak by se snížila citlivost laku na změnu teploty.