Vzpomínáte si na pár dní starý článek o superčerném Mitsubishi Lancer Evo? Jeho neuvěřitelně černé barvy karoserie bylo dosaženo nalakováním speciální barvou, která neodráží světlo, ale naopak jej pohlcuje. Ve výsledku pak takto nalakované auto i naživo vypadá, jako kdyby ujelo z počítačové hry, tedy doslova neuvěřitelně.

Ovšem autoři této černočerné tmy na kolech se rozhodli to dále ozvláštnit. A jak vyšperkovat barvu, která takřka nemá konkurenci a existuje jen na několika málo autech? Třpytkami! Když se autu v různých diskuzích začalo přezdívat černá díra, zůstali autoři u vesmírného tématu a k té sametově černé přidali trochu hvězdného prachu v podobě modrých, fialových a zelených třpytek. Zní to možná jako příšerná a přeplácaná kombinace, ale výsledek je, pokud já osobně mohu soudit, prostě fantastický!

Takhle vypadá jedno z nejčernějších aut na světě. Je lakováno speciální černou barvou, která pohlcuje světlo

K tomu, aby oba laky k sobě pasovaly a hlavně držely, bylo potřeba použít speciálních technik a nakonec i speciálního třpytivého laku. Standardní lak by na Musou barvě, jak se tahle černočerná barva jmenuje, nedržel. Problém ale je, že ani jedna z barev na autě moc nevydrží. Speciální třpytky nezvládnou ani jedno pořádné mytí a černá barva Musou není tak úplně určena na auta. Není totiž možné ji přelakovat vrchní vrstvou bezbarvého laku, protože by v tu chvíli přišla o své vlastnosti, pohlcující světlo. Takže jde o takovou zajímavost na jedno použití. Vypadá to ovšem opravdu dobře, co myslíte?