porsche_logo-wikimedia

Audi a Porsche se připojí do F1. Potvrdil to generální ředitel koncernu VW Herbert Diess

Autor: Anina Russová - Zdroj: Volkswagen Group - Foto: Wikimedia Commons - 3. 5. 2022


O tom, že by se Porsche a Audi mohly připojit k šampionátu F1 se mluvilo hodně dlouho. Zatím to ale byly jen spekulace. Ty ovšem definitivně potvrdil samotný generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess ve svém nejnovějším videu.

Podle něj padlo definitivní rozhodnutí o zapojení do F1 hlavně kvůli rostoucí popularitě královny motorsportu, jak je F1 někdy přezdíváno. Obě značky by se měly zapojit od roku 2026, kdy vejde v platnost povinné používání syntetických paliv. A to je takové technologické okno, které Audi a Porsche umožní se pohodlně zapojit do hry. Všechny značky a všechny týmy totiž budou začínat prakticky od začátku.

Přečtěte si také:  Safety car od Aston Martinu je dle pilotů F1 příliš pomalý. FIA ale odpovídá, že je rychlý dostatečně

Pro Audi bude start v šampionátu F1 úplnou novinkou, ovšem Porsche se vrací do „známého“ prostředí. Mezi lety 1957 a 1964 totiž Porsche v F1 jezdilo, ale nijak výrazně se mu nedařilo. A tak je ta správná doba na to si napravit reputaci.

V tuto chvíli je nejpravděpodobnější, že Audi bude spolupracovat s britským McLarenem. Porsche by si mělo podat ruku s Red Bullem. Mluví se i o tom, že by Audi mohla celý McLaren koupit, ve hře je prý nabídka za 500 milionů eur, jestli se tak ale stane, ukáží až následující měsíce.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek