Jaká jsou auta, která vás napadnou při vyslovení sousloví „jízda v terénu“? Asi to nebude Audi a už vůbec to nebude Lamborghini. Ale jsou i tací, pro které to zrovna auta těchto značek jsou.

Výhodou pro obě značky je majoritní podíl pohonu všech kol v jejich modelech, u Lamborghini se dokonce prakticky nic jiného – až na několik speciálních verzí – nenabízí. Jenže ani jedno z aut, která uvidíme v přiložených videích, nemají pohon všech kol kvůli tomu, aby zdolávala nějaký terén. A přece se tam s nimi řidiči vydali. Do terénu vzali Lamborghini Huracán a Audi A6.

Video se zeleným Lamborghini Huracán bylo natočeno prý kdesi „ve třetím světě“, kde pořádně silnice často ani nejsou. A často tam nejsou ani silnice takové, na které my v České republice nadáváme jako na nekvalitní. V takových podmínkách pak možnost přizvednutí přední části, které má Lamborghini zejména kvůli městským zpomalovacím prahům, a pohon všech kol dozajista oceníte.

A post shared by Luxury (@autogespot_lifestyle) on

To druhé video je o poznání odvážnější. A vlastně aby také ne, když pochází ze země netušených možností… Natočeno bylo v Rusku.

Video ukazuje, kterak se jeden velmi odhodlaný řidič se svou Audi A6 rozhodne proplést bahnitým terénem. Nevynechá přitom ani část s (na pohled) poměrně hlubokým brodem plným vody. Ačkoliv na autě obouvá – zdá se – běžné, sériové silniční pneumatiky, projede nakonec všechno.

Přiznám se, že jsem si několikrát během videa říkal, že tohle jeho Audi A6 projet nemůže. Pletl jsem se.