Aston Martin hlásí rekordní prodeje za první pololetí roku 2021. Může za to hlavně jediný model

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Aston Martin - 31. 7. 2021


Aston Martin slaví letos úspěchy. V prvním pololetí zaznamenal výrazný nárůst tržeb a navíc oznámil lepší finanční výsledky. A může za to hlavně jeden jediný model: SUV DBX.

Britský výrobce dodal za první pololetí roku 2021 celkem 2 901 vozidel, což je oproti stejnému období roku 2020 nárůst o 2 006 aut (prodal 895 aut), tedy dechberoucích 224 %. Vzhledem k tomu, že v loňském roce prodávaly málo prakticky všechny automobilky světa, je to ale trochu zkreslená informace. I tak jde o opravdu velký nárůst, na němž má největší podíl model Aston Martin DBX, tedy teď tolik módní SUV.

Není asi překvapením, že DBX se po svém představení stalo nejprodávanějším modelem značky (ostatně stejně jako u všech ostatních značek, které se podobnou cestou vydaly), přičemž za první pololetí tohoto roku bylo dodáno 1 500 vozů. Velký podíl na tom má i popularita modelů Aston Martin v Číně.

Aston Martin DBX

Celkové tržby automobilky Aston Martin dosáhly v první polovině roku 2021 celkem 274 milionů liber (v přepočtu 8,2 miliardy dolarů). List The Financial Times uvádí, že je to více než pětinásobek oproti loňskému roku. Ztráty před zdaněním se navíc za tři měsíce do června snížily ze 117 milionů liber (v řepočtu 3,5 miliardy korun) v roce 2020 na na 48 milionů liber (v přepočtu 1,43 miliardy korun). A jistě za to může také fakt, že Aston Martin prodává dražší auta a to až o 25 %. Průměrná cena jednoho nového auta je nyní 151 tisíc liber, což je něco přes 4,5 milionu korun.

Šéf automobilky Aston Martin Lawrence Stroll uvedl: „Poptávka po našich produktech, modelová paleta, ale i kvalita týmu, který máme k dispozici, mi dává velkou důvěru v náš pokračující úspěch.“ Pokračoval také úspěchy modelu DBX, o němž tvrdí, že jde o auto, které se prodává opravdu velmi dobře.

Mimochodem, rekordní prodeje oznamují i další exkluzivní značky v čele s Bugatti, Lamborghini, Porsche i Rolls-Royce.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru